Kraj poskytuje příspěvek na lékařskou pohotovostní službu nemocnicím v Liberci, Turnově, Frýdlantu, České Lípě, Jablonci nad Nisou a Jilemnici. Záchytnou službu pokrývá už devátým rokem pro celý kraj záchytná stanice v Krajské nemocnici Liberec. Ta společně s Libereckou dentální zajišťuje dlouhodobě zubní pohotovost.

„Od roku 2020 také došlo k úpravě úhrad lékařské pohotovostní služby ze strany zdravotních pojišťoven, což znamená, že nemocnice zajišťující lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v rámci urgentního příjmu získávají navýšené platby. V našem regionu se jedná o páteřní nemocnice,“ informoval radní pro resort zdravotnictví Vladimír Richter.

Nové vozy záchranné služby v Liberci.
Deset nových vozů posílá do terénu liberecká záchranka

Vyrovnávací platba na zajištění protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby při liberecké nemocnici činí letos devět milionů korun. „Zvýšila se o 3,2 milionu korun, protože od ledna letošního roku záchytná služba funguje nepřetržitě v režimu 24/7,“ dodal Richter.

Liberecký kraj zajišťuje kromě zubní pohotovosti v Krajské nemocnici Liberec také večerní víkendový provoz, a to prostřednictvím poskytovatele Liberecká dentální. Ročně tak kraj vynaloží na zubní pohotovost více než 3,1 milionu korun.

Přehled rozdělení finančních prostředků na lékařskou pohotovostní službu:

  • Krajská nemocnice Liberec - 6 235 600 korun
  • Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa - 1 976 400 korun
  • Nemocnice Jablonec nad Nisou - 1 976 400 korun
  • Nemocnice Jilemnice - 1 976 400 korun