Na ploše zhruba dva a půl hektaru tu vyrostlo hřiště pro děti a dospělé, odpočinková zóna i tréninkové cesty pro běh.

Lesopark prokoukl

S nápadem dát dohromady zanedbaný svah a les mezi ulicemi Fibichova a Bendlova přišel před lety Volejbalový klub Technické univerzity. „Opravdu to tam nevypadalo hezky. Vše bylo zarostlé, projít se tam dalo jen těžko. Přišlo nám škoda tohle území nevyužít, když se nad ním univerzita neustále rozšiřuje a místo vzkvétá," řekl Deníku prezident klubu Jindřich Martinec.

Ve spolupráci s Technickou univerzitou, které pozemky patří, proto došlo na vytvoření projektu na obnovu lesoparku. Díky městu a Integrovaného plánu rozvoje města se na něj podařilo získat i peníze z evropské unie.

Místo hlavně pro dospělé

Projekt dostala na starosti společnost Sial, konkrétně architektka pro zahradní a krajinářskou tvorbu Kateřina Tomanová. „Místo je rozděleno do tří částí. První je zóna rodinných aktivit, druhá je zóna procházková a třetí je určena rekreačnímu sportování, převážně joggingu," popisuje.
Zřejmě nejvyužívanější bude část první, kde se vyřádí na kovových či dřevěných prvcích celé rodiny. Leží hned u silnice ve Fibichově ulici a nabízí řadu prvků. ⋌

„Na děti je tam pamatováno pružinovými houpadly, minikolotočem, houpací kládou nebo pavučinou. Mnohem více je ale prvků pro dospělé. Vše je koncipováno tak, aby si městský člověk trochu rozcvičil svaly, které má zatuhlé. Úlevu by tu mohli najít především ti, kteří sedí často u počítačů," podotýká Tomanová. Zvlášť dobře podle ní slouží točení neboli twist, který ulevuje ztuhlým bedrům.

Klidné procházky i chůze s holemi

Druhá zóna lesoparku se nachází vlevo od hřiště při pohledu z Fibichovy ulice. „Les je tam braný jako významný krajinný prvek a tak tam byly úpravy možné jen minimálně. Proto je to spíše procházkové odpočinkové místo s upravenými cestami pro pěší i kočárky, osazené pouze několika lavičkami," popisuje architektka.
Třetí část lesoparku je nad tenisovými kurty. „Jsou tam přírodní pěšinky pro jogging nebo chůzi s holemi – nordic walking. Ale terén není extra náročný," doplňuje.
Lidé si areál pochvalují. „Bydlíme kousek odsud a rádi sem zajdeme. Je skvělé, že něco takového vzniklo," říká například Stanislav Tomášek 
z Liberce. Celkem přišla úprava místa na 7 milionů 600 tisíc korun, tedy na polovinu předpokládané ceny.