Liberecký deník
je na Facebooku
Připojte se

Naopak muž, v čase voleb důchodce, který den před ustavujícím zastupitelstvem zradil svůj podpis na koaliční smlouvě, odstoupil ze zastupitelstva a vládu nad Vratislavicemi odevzdal tak do rukou druhé party, má dnes teplé místečko na Krajském úřadu Libereckého kraje.

„Jsem přesvědčený, že Pavel Jeništa dostal místo na kraji za to, že odstoupil od koaliční smlouvy, že poslechl diktát strany. Podle mých informací mu vedení sociální demokracie slibovalo flek od samého počátku toho tance mezi vlky. Neustál tehdy psychický tlak a teď za to získal slibovanou odměnu,“ prohlásil dnes už bývalý sociální demokrat, vratislavický zastupitel Jaroslav Šplíchal. On je právě oním nezaměstnaným, když mu v organizaci, ovládané krajem, prodloužili smlouvu jen do konce roku.

Pavel Jeništa odmítá nařčení, že dostal trafiku. Pracuje na kraji jako energetik. „Mám vysokou školu a čtyřicetiletou praxi v oboru na televizním vysílači, vyhlášku 50, paragrafy 6, 7 a 8. To je dostatečná odbornost k místu, jež zastávám. Vyhrál jsem regulérní výběrové řízení,“ bránil se.

Jak uvedl, jedno výběrové řízení na kraji absolvoval už na jaře. Tehdy mu ředitel napsal, že na podzim budou obsazovat pozici, které by svou odborností odpovídal. „Než abych přeběhl ke druhé partě a hádal se i tam, raději jsem odešel,“ vysvětlil, proč přenechal své místo v zastupitelstvu třiadvacetiletému nováčkovi Davidu Doležalovi. S ním mohl pak starosta Lukáš Pohanka vytvořit koalici a usednout do čela Vratislavic. „Od začátku jsme věděli, že Pavel Jeništa za svou zradu to místo dostane. Doufám, že peníze, které teď bude brát, mu pomohou utišit jeho špatné svědomí,“ podotkl Vladimír Braun, kandidát tehdejší koalice na starostu.

Krajský šéf ČSSD a europoslanec Robert Dušek popírá, že by Jeništa dostal místo na kraji za poslušnost. „Ani nevím, že pan Jeništa pracuje na kraji. Absolutně odmítám, že by jeho práce měla nějakou souvislost s tím, že se vzdal místa zastupitele,“ řekl.