„Mám tyhle výjezdy ráda. Je to něco jiného, než hlásit zprávy ze studia. Člověk koutkem oka vidí, co se děje venku. A má pocit, že zprávy čte pro někoho konkrétního," smála se bývalá miss Kratochvílová.

Její kolega, oblíbený sportovec Roman Šebrle, byl v Liberci překvapený, kolik lidí se na kamion i primácké hvězdy přišlo podívat. „Je to možná i počasím, které nám přeje. Ale doufám, že lidé přišli i za námi," podotkl. Oba dva moderátoři připravují večerní zprávy přímo v kamionu, kde je slyšet dění na náměstí, i na neděli. „Je to trochu náročnější, ale v zásadě nás to příliš neruší," shodli se.

Tým, který dorazil před libereckou radnici tvořili v sobotu kromě moderátorů hlavních zpráv i třeba průvodkyně diváckými zprávami Lucie Šilhánová a krimi zpráv Bára Kozáková. Ani jedné není Liberec cizí. Lucie tu má bratrance, Bára trávila jen o kousek dál, v Hejnicích, v pubertě celé měsíce. „S městem mám spojení i přes naše redaktory tady, Janu Šrámkovou a Libora Tampiera, takže co se tu děje vím. I když většinou jen v oblasti krimi," poznamenala. V hlavě jí stále zůstává případ z Libereckého kraje, kdy muž nahlásil, že se mu ztratila žena a přitom ji zabil a schoval pod vanou.

Na náměstí se během soboty objevil před stovkami lidí i bavič Miloš Knorr nebo moderátor a zpěvák Petr Vondráček. V neděli odpoledne by měl doprovodný program okořenit i známý kuchař Zdeněk Pohlreich.

Zpravodajská roadshow Prima jede za vámi objíždí už týdny velká města republiky. Liberec je devátou a předposlední zastávkou.