Festival, na němž se zpěváci z pěveckých sborů z různých zemí zdokonalují ve svém projevu, začíná ve čtvrtek 25. srpna a potrvá až do neděle 28. srpna.
Poslechnout si účastníky workshopu spolu s jejich lektory budou mít příležitost na třech koncertech také Liberečané.

„Liberec přivítá více než 400 zpěváků a hudebníků. Ti se budou během čtyř dnů zdokonalovat celkem v šesti tvůrčích dílnách pod vedením zkušených sbormistrů. Nastudují repertoár různých žánrů a společně ho předvedou divákům na festivalových koncertech,“ upřesnil za pořadatele Zdeněk Kadlas ze sdružení Bohemia Cantat.

Hudební menu letošního ročníku festivalu je opět velmi pestré. Se sbormistrem Markem Štrynclem proniknou účastníci do tajů hudby vrcholného baroka a klasicismu.
Domácí sborovou tvorbu reprezentuje Missa semplice současného ostravského skladatele Pavla Staňka v nastudování jeho syna, sbormistra Jana Staňka.
„Na třech koncertech se kromě prezentace všech tvůrčích dílen představí i hostující umělecká tělesa,“ upozornil Zdeněk Kadlas.

V pátek 26. srpna od 19.00 hodin v Domě kultury uslyší diváci moderní sborovou tvorbu v podání unikátního tělesa World Voices a skladby pro mandolínu a další hudební nástroje v provedení instrumentalisty Radima Zenkla (USA).
V sobotu 27. srpna od 20.00 hodin v kostele sv. Antonína na Sokolovském náměstí zazní duchovní skladby od baroka po současnost. Představí se část festivalových ateliérů a jako hosté pěvecké sbory z Polska a SRN.

„Závěrečný festivalový koncert, na němž se liberecká veřejnost seznámí s výsledky práce všech festivalových ateliérů, se koná v neděli 28. srpna od 10.30 hodin v Domě kultury v Liberci,“ doplnil Zdeněk Kadlas.