Zoo chce více školit zaměstnance. Už v únoru uzavřela vyšetřování policie, protože se nikdo nedopustil trestného činu, případ odložila.

„Z našeho pohledu jsme neshledali bezprostřední porušení bezpečnosti práce a pokutu jsme neuložili. Ale celkově by měli vylepšit některé postupy. Například změnit signalizaci při tom, když jeden ze zaměstnanců jde do klece a druhý ho pouští," řekl deníku vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Ústecký a Liberecký kraj Aleš Kalvoda. Podle ředitele zoo Davida Nejedla však nebyl zvuk signálem pro ošetřovatele, ale měl zvíře vyhnat z výběhu. Neštěstí zavinila podle něj chyba ošetřovatelky nikoli pracovního postupu. 

Tygr Paris utekl z výběhu 22. listopadu kolem 09:00. Napadl při tom praktikanta a dvě ošetřovatelky. Na svobodě se pohyboval asi hodinu, pak jej zoolog uspal narkotizační puškou s trojnásobnou dávkou. Nejhůře pokousaný a podrápaný středoškolák podstoupil operaci, při které mu chirurgové museli sešít četné tržné rány. Ošetřovatelka, která tygra do klece, kde byli lidé, pustila, zřejmě zachránila chlapci život, když za cenu vlastního ohrožení odvedla pozornost tygra od svých kolegů.