Letos navíc pro ně připravili tzv. dvojstup, který jim umožní dostat se do zoo nejenom v pondělí 31. ledna, ale i v průběhu pololetních prázdnin 4. února. „Dětem a studentům k tomu postačí pouze předložit aktuální vysvědčení na pokladně,“ instruuje tiskový mluvčí zahrady Ivan Langer. Pro dětské a mladé návštěvníky však toho liberecká zoo chystá daleko víc.

„Po velkém loňském úspěchu i tento rok uspořádáme vědomostní soutěž Zooriskuj, určena je pro tříčlenné týmy žáků 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií,“ pokračuje Ivan Langer. Otázky soutěže, jejíž předloha vychází z populárního televizního pořadu Riskuj, budou pokrývat všeobecnou problematiku ochrany životního prostředí, chovu zvířat v Zoo Liberec a rovněž kampaně Planeta opic Evropské asociace zoologických zahrad.

Rozřazovací kolo se uskuteční 16. února přímo na pozemku zahrady. Finále se šesticí nejúspěšnějších týmu pak 2. března vyvrcholí v multikině CineStar, které je hlavním partnerem soutěže.

Ani vědomostní soutěží Zooriskuj však výčet atrakcí i aktivit liberecké zoo pro děti a jejich rodiče nekončí. O jarních prázdninách totiž zahrada podruhé přivítá zájemce ve věku 10 – 14 let na exotickém příměstském táboře. „Ten první byl natolik úspěšný, že jsme se rozhodli uspořádat další,“ zdůrazňuje Ivan Langer důvody, které k jeho konání vedení zahrady opětně přivedly.

Tábor bude probíhat ve dnech 21. – 25. února každý den od 8.00 – 15.00 hodin v areálu zoologické zahrady. Určen je především dětem se vztahem k přírodě a zvířatům. Jeho součástí se zároveň stanou i výlety, táborové zoohry či podnětné exkurze. Cena včetně obědů a svačin vyjde rodiče na 1 300 korun. Se zápisem ratolestí by však neměli váhat, neboť počet účastníků je omezen na 20 dětí.