Zahrada, která je vzhledem k aktuální situaci pro veřejnost uzavřená, z něj bude vysílat vlastní pořady. Virtuální kontakt s diváky a návštěvníky chystají i jinde.

Poprvé se živé vysílání ze zoo uskuteční už tento pátek 3. dubna od 11.00. Zoo první díl s nadsázkou nazvala Volejte řediteli, jeho hostem bude totiž právě ředitel zahrady David Nejedlo. „Své dotazy mohou zájemci zasílat předem na adresu marketing@zooliberec.cz nebo psát přímo do komentářů pod aktuálním živým vysíláním,“ popsala mluvčí zoo Barbara Tesařová.

Vysílání na YouTube kanálu zahrady se budou opakovat každý pátek. „V dalších videích a streamech se diváci mohou těšit například na komentované prohlídky zoo se zkušenými průvodci či on-line přenos oblíbeného pořadu ZooObjektiv,“ dodala mluvčí. Právě besedy ZooObjektiv se za běžného stavu konají každý měsíc v Lidových sadech.

Zdroj: Youtube

Orlosup bradatý  Zdroj: YouTube.com/zooliberec

Zoologická zahrada sdílí také krátká videa ze světa zvířat na svém facebookovém profilu. Například v pondělí mohli lidé zhlédnout surikatí hrátky, v úterý pak to, jak se krmí bílí tygři. „Cílem těchto našich aktivit je připomenout návštěvníkům, že jsme stále tady, těšíme se na ně a že nezahálíme ani v tomto komplikovaném čase. Zároveň chceme dát prostor veřejnosti zeptat se na vše, co je k dění v zoo zajímá,“ zmínil Nejedlo.

Zavřené je v těchto dnech také vědecko-technické centrum iQLandia. Ve zdejších 3D tiskárnách ale běží naplno výroba zakladačů tkalounů určených k výrobě roušek. Pro veřejnost centrum připravilo na každý den zábavný pokus ve formě videa. Zájemci si tak doma mohou vyzkoušet mimo jiné výrobu raketky z PET lahve nebo samonafukovacího balónku.

Liberecké Naivní divadlo začalo divákům postupně zpřístupňovat záznamy svých divadelních her. Na YouTube už si lidé aktuálně mohou pustit představení Pohádka o LIAZce, Komáři se ženili, Hvězdný posel a také O hodině navíc anebo Potlach v hustníku. Nezahálejí ani herci ze Šaldova divadla, kteří každý den ve 22.30 vysílají na sociálních sítích čtení na dobrou noc.

Tygři nabídli pomoc. Bez práce jsou aktuálně i zaměstnanci zavřeného libereckého Sport parku a hokejisté libereckých Bílých Tygrů. Klub už ve svém prohlášení nabídl pomocnou ruku liberecké radnici. „Nabízíme k jakékoli pomoci městu naše zaměstnance a hráče A-týmu Bílých Tygrů. Jsme připraveni pomoci s čímkoli, co bude město v této náročné době potřebovat,“ stojí v prohlášení, které klub ve středu adresoval libereckému primátorovi Jaroslavu Zámečníkovi. Ten se už nechal slyšet, že nabídku využije. „Moc si této nabídky vážím, rozhodně něco vymyslíme, každou ruku v této době potřebujeme,“ napsal.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník