Ošetřovatelé se báli, jak na sebe budou padesátiletá liberecká slonice a nově přicestovavší 29 let stará Bala z německé zoo v Münsteru reagovat. Plánovali jejich postupné oťukávání, nechtěli nic uspěchat. Dneska jsou ale nadšeni. „Zatím vypadá soužití obou slonic naprosto v pořádku, až idylicky," popisuje hlavní ošetřovatel zoo Václav Aschenbrenner.

Bala začíná k Rání přilínat

Obě slonice indické se poprvé bez zábran potkaly v pátek. „Rání se zatím chová klidným způsobem. U Baly mi připadá, že začíná ke starší samici přilínat. Ta si ale zatím drží zdravý odstup," usmívá se Aschenbrenner.

ZOO Liberec nová slonice Bala se s libereckou Rání prakticky okamžitě skamarádí.

Obě slonice se okamžitě staly miláčky návštěvníků. A to nejen v samotné zoo. Může za to i video, které zástupci zahrady natočili při jejich seznamování a umístili na sociální síť Facebook. Za pouhé dny má stovky sdílení, kolik lidí ho vidělo nelze ani spočítat. A shodně říkají, že jde o záběry víc než dojemné.

Bala má hvězdnou patronku

Slonici Balu přivítaly v sobotu v liberecké zoo oficiálně stovky lidí. Přišly se mimo jiné podívat i na to, jak nad ní patronát přebírá světová šampionka, která je nově v nominaci na nejlepší atletku světa, liberecká rodačka Zuzana Hejnová. „Bala je prvním zvířetem, nad kterým patronát přebírám. Přála bych jí, aby tady v Liberci prožila šťastný život," podotkla Hejnová.

Ta si v zoologické zahradě během soboty vyzkoušela, jaké to vlastně je, pečovat o slony. „I když jsem nebyla přímo u Baly, protože přeci jen ještě ošetřovatelé nevědí, jak by reagovala, tak jsem si zkusila pečovat o Rání. Kartáčovala jsem ji, čistila kopyta, pomáhala uklízet. A taky jí dávala pamlsky," dodává Hejnová.