Je vůbec možné zmizet beze stopy? Tuto otázku si kladl Hátle, když začal rekonstruovat okolnosti dosud nevyřešeného případu. Podcast si svou premiéru odbyl prvními dvěma epizodami 8. dubna na platformě Audionaut a za necelý měsíc od premiéry zaznamenal více než 100 tisíc poslechů.

„Zájem mě velmi překvapil a potěšil. Posluchači mi dokonce píšou a ptají se mě na různé otázky týkající se zmizelé mladé dívky. Této interakce si moc vážím a posluchačům za jejich zájem děkuji,“ řekl tvůrce Pohřešované.

Dokumentární krimi podcast bodoval i na Apple podcastech a na Spotify, kde se v žebříčku aktuálně pohybuje mezi třiceti nejúspěšnějšími tituly. Svým formátem, propracovaným zvukovým designem a seriálovým typem vyprávění se Pohřešovaná nejvíce blíží prvnímu českému true-crime podcastu Matematika zločinu. close Ivana Košková. info Zdroj: archiv zoom_in

„Máme obrovskou radost, že ta spousta práce, která za celým projektem je, se vyplatila a že ji čeští posluchači dokážou ocenit. Lidé teď vyhledávají tento druh seriálu čím dál tím víc. Ukazuje se, že je tu velký prostor pro kvalitní podcasty, které nabídnou náročnější obsah a nějaký specifický emocionální zážitek,“ dodala dramaturgyně Eva Pjajčíková.

Ivana Košková se vydala 13. července 1997 na kole z Příšovic za tetou do Svijanského Újezdu, kam už nikdy nedorazila. Dodnes se nepodařilo vypátrat, co se na trase dlouhé tři a půl kilometru stalo. Petr Hátle se v Pohřešované mimo jiné pokoušel zjistit, jak náhlé zmizení dívky ovlivnilo životy jejích blízkých.

Ve většině případů se totiž pohřešované dítě najde, případně policie alespoň zveřejní hypotézu o tom, co se stalo. U Ivany ale žádná oficiální verze neexistuje.

Snažil jsem se zjistit více a myslím, že se nám podařilo objevit velké množství faktů, o kterých netušilo ani nejbližší okolí Ivany. Dík patří i libereckým vyšetřovatelům,“ podotkl režisér.

Podcast si mohou zájemci poslechnout na nezávislé platformě Audionaut. Ta v následujících týdnech také nabídne vztahovou Terapii sdílením Ester Geislerové a Josefiny Bakošové v režii Johany Ožvold, intimní hororovou sérii Anatomie Strachu režisérky Brit Jensen či biografický podcast Goťák od hudebního publicisty Pavla Klusáka. Podcast Pohřešovaná najdete k poslechu na http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/

O tvůrci
Vedle několika krátkých filmů, které se úspěšně promítaly na mnoha festivalech, na sebe Petr Hátle upozornil především celovečerním debutem Velká noc o nočním životě na pražské periferii. Vizuálně působivý film z koprodukce HBO mapuje polosvět pražských heren, nóbl klubů, laciných hospod, narkotických tripů i pouličního sexuálního byznysu. Film získal cenu za nejlepší dokument na MFDF Jihlava a Finále Plzeň a byl vybrán do hlavní soutěže na prestižním festivalu CPH:DOX v Kodani. Je autorem jedné z povídek v antologii Gottland, adaptaci bestselleru Mariusze Szczygiela. Režíroval také dva díly úspěšné série Kmeny. V současnosti spolupracuje s Českou televizí a vyučuje na své alma mater, na Katedře dokumentární tvorby FAMU.