„Je to nešťastný návrh vzhledem k nárůstu počtu lidí na odboru strategického rozvoje a dotací. Co mají vlastně tito úředníci na práci, když chceme zakládat novou agenturu rozvoje?“, ptal se zastupitel SLK Jan Berki. „Rád bych viděl seznam zakázek za rok 2016, na kterých odbor rozvoje pracuje. Vždyť my ani nevíme, co těm lidem zadáváte. Nedá se tak posoudit, jestli by agentura byla užitečná,“ apeloval na Korytáře zastupitel Jaroslav Zámečník.

PENÍZE JSOU, LIDI NE

Podle Korytáře ale odbor rozvoje a lovců dotací nestíhá. „Je zde velké množství dotačních titulů, na které si Liberec ani nesáhne a to proto, že nejsou lidi. Naši úředníci nestíhají,“ zdůvodnil náměstek. Jenže ani sám primátor (exANO) není vizí Agentury pro rozvoj města nadšený. „Změna jen okopírovala náš návrh, se kterým jsme přišli před dvěma lety. Tehdy to ale dávalo smysl, protože na odboru rozvoje bylo asi pět lidí. Dnes jich tam je skoro 30,“ uvedl Tibor Batthyány.

„Šlo by jen o zástěrku dalšího zvyšování počtu lovců dotací Jana Korytáře. Ti by se už nevykazovali jako zaměstnanci magistrátu, nýbrž by se ulili do nové společnosti,“ myslí si zastupitel Jan Šolc.

Podle Korytáře přitom měla agentura pomáhat nejen magistrátu, potažmo městu, ale i všem neziskovým organizacím, sportovním klubům a podobně, kteří mají s čerpáním dotací potíže. Ředitelem měl být Martin Dušek, bývalý šéf Agentury regionálního rozvoje Libereckého kraje. Korytář přesto věří, že o záměru se bude po prázdninách ještě dál jednat.