Jablonecký deník o pohřešované pětasedmdesátileté ženě z Janova bezprostředně informoval již ve středu dopoledne.

Pátrání po této pohřešované seniorce mělo šťastný konec. Paní se po téměř dvou poměrně chladných nocích vrátila v pořádku domů.

„Pohřešovanou seniorku se podařilo nalézt až v noci ze včerejška na dnešek, a to díky všímavé ženě, která pět minut po třiadvacáté hodině zavolala na linku 158, že v Liberci – Vratislavicích poblíž křižovatky ulic Pampelišková a Prosečská jde bosa starší paní, která se i divně chová. Na místo byla ihned vysláni policisté, kteří zjistili, že se jedná o uvedenou pohřešovanou ženu z Janova," přiblížila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Seniorku poté převezli na Obvodní oddělení ve Vratislavicích a na služebnu k ní přivolali posádku Zdravotnické záchranné služby. Následně krátce po půlnoci ji vratislavští policisté předali jejímu manželovi, který si pro ni na toto oddělení přijel.

„V pátrání po osobách je pro policisty důležitá pomoc občanů. Jejich všímavost a zájem pomáhat lidem je v takových situacích nezastupitelná. Proto i touto cestou děkujeme ženě, která v noci na dnešek krátce po třiadvacáté hodině zavolala policistům na linku 158, aby je informovala o ženě, která se jí v podstatě nezdála zcela v pořádku. Je docela možné, že tím pohřešované seniorce zachránila i život, protože ta již druhou chladnou noc trávila na ulici," poděkovala Dagmar Sochorová ženě, která věc nahlásila.

Žena z Janova se ztratila již v úterý odpoledne. Krátce po devatenácté hodině policistům na linku 158 oznámil muž pohřešování své manželky, kterou v ten den odpoledne ve třináct hodin vysadil z auta v centru Jablonce v ulici Komenského u Obchodní banky s tím, že půjde nakupovat a poté se sama vrátí do místa jejich společného bydliště v Janově. Paní se ovšem domů nevrátila a nepodala o sobě manželovi ani nikomu jinému jakoukoliv zprávu. Navíc u sebe neměla mobilní telefon. K její osobě muž uvedl, že bývá zmatená a užívá uklidňující léky.

Policisté hned po ženě začali ještě v noci intenzivně pátrat. V rámci šetření zjistili, že naposledy byla spatřena svým známým ještě odpoledne ve 14.30 hodin v Jablonci v ulici Janovská při cestě zpět do centra města ve směru od Janova. Po ženě pátrali i celý následující den policisté pořádkové policie, kriminalisté, psovod se služebním psem, jablonečtí městští strážníci a také strážníci Obecní policie Janov.