„Krátce před půl osmou hodinou večer se vydal muž, který má buňku v nájmu a využívá ji k rekreaci, se svým synem pro bednu s nářadím, kterou měl v buňce uskladněnou. Již při příjezdu k buňce uviděli, že něco není v pořádku. U buňky byly otevřené dveře a uvnitř se nacházela cizí osoba, která před nimi zavřela dveře a začala se schovávat. Muž uvnitř však nekladl větší odpor a na otázku současného nájemce buňky, co tam pohledává, se ke krádeži přiznal,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Lupič také prosil nájemce, aby na místo nevolal policii. Ten však jeho prosbu nevyslyšel a na místo se za chvíli dostavila policejní hlídka z Českého Dubu.

Mezi věcmi, který si chtěl muž odnést byla motorová pila, pilník na broušení jejího řetězu a potraviny. Dále si zloděj připravil ke krádeži sportovní boty a videokameru. Při vloupání do buňky poškodil i zámek vstupních dveří.

„Zadržený muž se policii ke krádeži doznal s tím, že se chtěl původně najíst, protože je zcela bez peněz, bez zaměstnání a také bez střechy nad hlavou. Zbytek noci tak strávil na policejní cele,“ doplnila podrobnosti k případu Šrýtrová.

Lupič, který byl již v minulosti několikrát trestán za majetkovou trestnou činnost, je obviněn ze spáchání zločinu krádeže a také z přečinu porušování domovní svobody, kterých se dopustil v době nouzového stavu. Hrozí mu až osm let ve vězení.