Na Tanvaldském Špičáku leží 70 cm vlhkého sněhu a otevřeno tam mají od 8 do 16 hodin, v úterý, v pátek a v sobotu probíhá večerní lyžování od 17 do 20 hodin.

Lyžařské středisko na Bedřichově je v provozu od 8.30 do 16 hodin, večerní lyžování mohou zájemci využít od pondělí do soboty od 16.30 do 20 hodin. Jezdí se tu na 50 cm vlhkého sněhu.

Na Severáku v Hraběticích je na sjezdovkách až 85 centimetrová pokrývka vlhkého sněhu, otevřeno je od 8.30 do 16 hodin a večer v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu od 17 do 20 hodin.

Na sjezdovce U Pily v Lučanech nad Nisou mají přibližně 40 cm sněhu. "Jsou tady výborné podmínky," sdělil Filip Zeman ze zimní lyžařské školy.

Lyžování za umělého světla si mohou zájemci rovněž užít například na sjezdovce Filip ve Smržovce, kde jedou také v nepřetržitém provozu, vlek zapínají v 8.30 a vypínají až večer. „Večer jezdíme do devíti,“ potvrdil Jan Kohoutek. Zásoby technického sněhu tam mají prý až do dubna. V provozu je také půjčovna a lyžařská škola.

Každý den se lyžaři svezou v Příchovicích ve skiareálu U Čápa. Na sjezdovce mají 65 cm sněhu. Večer nabízejí lyžování do půl deváté. V provozu jsou vleky Kotva Čáp a Malý Čáp, otevřené jsou všechny tratě. Ledový bar je k dispozici.

V plném zimním provozu jsou Rejdice. Lyžuje se zde na přibližně 115 cm prachového sněhu od 9 do 16.30 hodin a večer pak od 19 do 21 hodin. Sjezdovky tu dvakrát denně upravují.

Ski areál Černá říčka hlásí 50 až 100 cm zmrzlého sněhu. Provoz 8.30-16.30, noční lyžování 17.00-21.00 s vysoce kvalitním osvětlením. Dětský vlek: 10.00-16.00. Panují zde vynikající podmínky pro lyžování. Parkování je tu zdarma.

Lanovka Harrachov - Čertova hora v provozu. Provozní doba lanovek 8.00-16.00. Večerní lyžování na Malém vleku do 20.00.

Zasněžování na Severáku u Arniky.

SKI Bižu ve svých areálech nabízí několik typů sjezdovek od modrých až po černou.

Tanvaldský Špičák
Severák Hrabětice.
Bedřichov.

Upravené stopy pro běžkaře

Informace pro návštěvníky a příznivce Jizerské magistrály:

Pakliže chcete přispět na úpravy stop, můžete nám zaslat dárcovskou sms DMS MAGISTRALA na číslo 87 777. Dárcovská SMS stojí 30 Kč, 27 Kč jde Jizerské magistrále. Nebo můžete k platbě využít našeho zvláštního účtu veřejné sbírky: 229 222 824 / 0300.

V plném provozu je také Jizerskohorská magistrála. 170 kilometrů běžeckých tratí upravují v návaznosti na sněhové podmínky.

Na Jizerskou magistrálu se běžkaři napojí také ze Souše.

Panují zde dobré podmínky jak pro bruslaře, tak pro klasiky.

Upravené stopy v okolí Harrachova: Běžecká magistrála, základní okruh: Čertova hora, Studenov, Ručičky, Lesní zátiší, Kladová cesta, Krakonošova snídaně, Vosecká bouda, včetně spojek do Rokytnice nad Jizerou a Harrachova - 22 km. Běžecká magistrála II část: Krakonošova snídaně, Terex, Celnice, Stará celní, Harrachov, včetně spojek do Harrachova - 28 km.

Na běžkách také na Železnobrodsku. Pavel Špidlen, vytvořil v Loužnici kolečko pro běžkaře. Kolečko je jako vždy na „Kostřavci“, nad „Pazdrnou“ kolem kulatého borůvčí až k Huti a na „Havaj“, kolečko je dlouhé cca 4 kilometry. Je to ideální trasa pro všechny vyznavače běžek a příjemné proběhnutí na čerstvém a čistém vzduchu. Letošní novinkou je i spolupráce s obcí Zásada, a tak se stopy v Loužnici propojily se stopami v Zásadě a jsou vytvořeny dva dvanáctikilometrové okruhy pro běžkaře. Klasici mohou využít okruh Zásada za sokolovnou - Zásada škola - Zásada hřiště - Zásada čistička odpadních vod - Zásada u koupaliště - Loužnice Kostřavec - Huť Havaj. Pro bruslaře je připravená trať Zásada za sokolovnou - Zásada škola - Zásada Průrubí - Držkov - Plavy.

Trasy v okolí Kořenova a v Pasekách nad Jizerou mají pro běžkaře také připraveny: Okolo Bílé skály 7 km, okolo Hvězdy 13 km, Hvězda – areál „U Čápa“ 1,5 km, Vystrkov – Čermákovi Rovně 1 km, Kořenov – Polubný 1,5 km, Polubný – Jizerka Mořina 6 km, Kořenov nádraží ČD – železniční most (dále na Bukovec) 2,5 km (částečně upravena – těžba dřeva).