Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žena regionu 2010: Vítězku nominovala dcera

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Dana Malá z Jablonce se stala vítězkou v anketě Žena regionu 2010 za Liberecký kraj. Vyhlašovateli soutěže jsou společnosti Prime Communications a VLTAVA–LABE–PRESS.

18.8.2010
SDÍLEJ:

ŽENA REGIONU 2010. Zástupce generálního partnera ankety společnosti Provident Financial Tomáš Fiala předal regionální vítězce Daně Malé z Jablonce v Hotelu Zlatý lev dárky, certifikát a květiny.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Ženy dnes bez problémů zvládají nejen péči o rodinu, ale vynikají rovněž v mnoha dalších oblastech. Mnoho z nich v České republice dosahuje vynikajících výsledků ve své profesi, aktivně se podílí na veřejném životě, tvoří hodnoty, které obohacují náš život.

Většinou se o nich, kromě úzkého okruhu přátel a rodiny nemluví. Právě ty si klade za cíl najít anketa Žena regionu.

Pro rok 2010 se za Liberecký kraj stala vítězkou Dana Malá z Jablonce. „Nominovala mě dcera a bylo půvabné číst, co o mě do přihlášky napsala,“ poznamenala Malá při středečním předání dárků a květin v Hotelu Zlatý lev.

„S kolegyněmi z ostatních regionů se potká hned příští týden galavečeru v pražském Hotelu Ambassador,“ doplnil při té příležitosti Tomáš Fiala za generálního partnera společnost Provident Financial.

Danu Malou v Jablonci znají lidé především jako majitelku taneční školy DaM. Právě v letošním školním roce oslaví dvacet let svého trvání. Už také intenzivně připravují náročný program na listopadový večer v Eurocentru.

A jak na vítězství reagovala ta, která vše způsobila? „Mami, to je dobrý počin na naše webovky,“ reprodukovala odpověď své dcery Dana Malá a dodala: „Já si na oficiality moc nepotrpím, ale při tanci jsem opravdu ve svém živlu.“

Současně také prozradila, že velmi ráda chodí po horách a v zimě lyžuje. Její sen? „Mít usedlost v horách s koňmi a pastvinami. Práce se rozhodně nebojím,“ dodala.

Nominační příběh

Dana Malá se narodila v září roku 1957 v Jablonci nad Nisou. Už jako dítě se věnovala pohybu a tanci. Během výchovy starší dcery Kateřiny dálkově studovala pedagogiku tance na Hudební fakultě Akademie muzických umění v Praze s orientací na lidový tanec. Tančila v tanečním souboru a později ho i vedla.

S manželem má dvě dcery, obě se věnují aktivně scénickému tanci. Vášeň a láska k tanci to je to, co motivovalo Danu Malou, aby před dvaceti lety založila vlastní taneční skupinu pro děti a mládež.

Zpočátku vyučovala jen několik tanečních lekcí v pronajatém sále v Jablonci nad Nisou. Během pár let se ale počet dětí, které docházely do tanečků natolik rozrostl, že si Dana pronajala vlastní prostory pro tanec, které za pomoci vlastní rodiny zrekonstruovala. V těchto sálech učila tanec děti od čtyř do devatenácti let, zajišťovala chod školy, organizovala letní taneční tábory, taneční představení v divadle, účasti žáků taneční školy na tuzemských i zahraničních tanečních soutěžích a workshopech.

Po několika letech úspěšného provozu taneční školy musela opustit pronajaté prostory, ale ani tato událost pro ni nebyla překážkou, aby své aktivity opustila. V roce 2002 zakoupila prostor nový, který opět zrekonstruovala. I přes krátký čas na přestavbu a omezený rozpočet se vše podařilo.

Nyní se v Taneční škole vyučuje taneční průprava, lidový tanec, moderní tanec, taneční gymnastika, improvizace a balet. Kromě dětí a mládeže navštěvují taneční školu i dospělí.

Během svého působení se věnovala i výuce tance pro zdravotně a tělesně postižené. Dana pravidelně také spolupracuje se zahraničními tanečními soubory a tuzemskými pěveckými a hereckými soubory. Díky tomu a za pomoci města Jablonec nad Nisou organizuje projekty, jako jsou např. taneční představení pro seniory v domově důchodců, zdravotně postižené, propojení tance, každoroční taneční představení při příležitosti rozsvěcení vánočního stromečku u radnice, taneční představení pro školy, apod.

Myslím si, že je to velký úspěch, za kterým stojí nejen láska k tanci, radost, ale i tvrdá dřina, slzy a obrovská motivace k tomu předávat taneční umění dál.

Autor: Lenka Klimentová

18.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení