Zloděje vybízí, aby psa vrátili a za peníze si pořídili jiné zvíře. „Za tyto peníze si můžete koupit dva psy tohoto plemene, pokud po něm tolik toužíte, že se musíte uchýlit ke krádeži psa, na kterého doma všichni čekají a jehož ztrátou, se jim život změnil v noční můru,“ vzkazuje žena lidem, kteří mají chlupáče doma.

Dessy, jak se fenka jmenuje, je velmi přítulná a miluje lidi, což se jí podle majitelky stalo osudným. Přesné okolnosti jejího zmizení však nejsou objasněné a je možné, že se třeba jen zaběhla a kdosi se jí ujal.

Všichni, kdo o fence něco vědí, se mohou ozvat přímo majitelce na telefonu 721 385 325, e-mailu kesakim@seznam.cz nebo redakci Libereckého deníku na adrese liberecky@denik.cz.

Anglický kokr je činorodý pes, který je známý svou přítulností k lidem. Kupují si jej jako společníka, přestože dříve se využíval v myslivosti k lovu ptáků. Patří totiž mezi slídiče. Anglický kokršpaněl má sportovní, živou, vyváženou postavu. Výška v kohoutku bývá od 38 do 41 cm a váha kolem 12,5 až 14,5 kg.

Miluje pohyb, dlouhé vycházky a plavání. Je výborný v agility. Toto plemeno je snadno vycvičitelné, někdy však může projevovat jisté známky tvrdohlavosti. Chová se u nás přes sto let.

Ztracená Dessy

Fenka anglického kokršpaněla, barvy modrý bělouš (černobílá, žíhaná, nakrátko ostříhaná, ocas má nekupírovaný), vypadá jako oříšek. Má PP, tetovací číslo 34597. Jmenuje se Dessy.