Ve středu 1. října ve věku 83 let zemřel. „Je nám to všem nesmírně líto," potvrdila informaci ředitelka DFXŠ Jarmila Levko. „Byl nejen hercem, kterého jsme si vážili, ale také člověkem s neopakovatelným smyslem pro humor a barvité vypravování," dodává. „Všechna slova jsou najednou plytká. Nikdo s tím nepočítal, nikdo tomu nevěřil," říká jeho přítel a dlouholetý herecký kolega Ladislav Dušek.

„Odešel jeden z těch, o kterých jsem si myslela, že tu budou navždy. V divadle byl od mých začátků, myslela jsem si, že to tak bude napořád. Na jevišti byl do poslední chvíle. Je mi smutno, ale na druhou stranu bych si také přála hrát do třiaosmdesáti," vzpomíná herečka Markéta Tallerová. Jindřich Khain ztvárnil v jedné ze svých posledních rolí úlohu doktora Hubera v Gogolově Revizorovi.

Jindřich Khain pocházel z Valašska, narodil se 21. 4. 1931 ve Zlíně. Po studiu na pražské DAMU prošel několika divadly (Karlovy Vary, Trutnov, Nový Jičín, Cheb a Naivní divadlo). V Činoherním studiu Ústí nad Labem se setkal mimo jiné s režisérem Evaldem Schormem , v roce 1975 pak natrvalo zakotvil v Divadle F. X. Šaldy, kde vytvořil přes stovku divadelních rolí. Mezi ty, k nimž sám nejvíce přilnul, patřil například Martin Kabát v Hrátkách s čertem .

Poslední rozloučení se koná 9. října ve 14 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského v Ruprechticích.