Bezlepková dieta spočívá v úplném odstranění potravin, které obsahují lepek, z denního jídelníčku. Podle Ilony Svobodové, která se stravuje bez lepku, respektive mouky, která lepek obsahuje, již sedm let se k alternativní stravě přiklání stále více lidí, a to i z řad sportovců a známých osobností. Její slova potvrzuje i primář Pediatrické kliniky Fakultní Nemocnice v Brně MUDr. František Jimramovský.

„Je nutné si uvědomit, že lepek není přirozenou součástí naší výživy tou bylo maso ulovených zvířat, zelenina, ovocné plody. Proto zastávám názor, že mouka a moučné výrobky mají být menšinovou součástí naší výživy, nikoliv jejím základem. Vím, že je to v současné době obtížné (srovnáme-li velikost úseků nabízejících pečivo s množstvím a kvalitou nabízeného ovoce a zeleniny), ale není to nemožné," řekl Jimramovský.

Vaření bez lepku.

To znamená, že mouce se vyhýbají lidé nejen ze zdravotních důvodů, ale také proto, že chtějí zhubnout nebo zkrátka získat ze stravy více energie pro každodenní fungování.

Co je to celiakie?

Podle wikipedie se u nevelké části populace projevuje nesnášenlivost lepku, tzv. celiakie. Lepek je také jedním z potenciálních alergenů. V případě celiakie a mnohdy také u osob alergických na lepek je třeba dodržovat bezlepkovou dietu. V posledních letech dochází ke zjištění souvislosti dalších chorob s tradiční vysokou spotřebou lepku ve stravě kulturních národů. Bezlepková dieta přispívá ke zlepšení zdravotního stavu pacientů např. s depresí, schizofrenií, autismem, roztroušenou sklerózou, Downovým syndromem, lupénkou, cukrovkou, dráždivým tračníkem, šedým zákalem, rakovinou, růžovkou a nemocemi pohybového aparátu. Jisté studie ale naznačují, že může naopak být dobré lepek kojencům neodpírat.

S tímto tvrzením souhlasí i Dostálová, která organizuje školení pro lidi o stravě bez lepku nebo o makrobiotické stravě po celé republice. Podle ní by rodiče bezdůvodně dětem lepek odpírat neměli, ale zároveň dodává, že jim to nebrání v tom, aby jim energeticky bohatší pokrmy bez lepku připravovali a doplňovali tak dětský jídelníček.

Rychlé a pohodlné

Argument objevující se často v diskuzích o alternativní stravě bez mouky nebo bez masa, že vaření ze surovin, které nejsou k dostání v běžné

nabídce supermarketů je drahé, už dávno neplatí. V Liberci například funguje několik specializovaných obchodů, které jáhly, špaldovou a pohankovou mouku, kukuřičnou polentu nebo výrobky z tofu mají ve svém sortimentu.

Lidé, kteří se necítí dostatečně sebevědomí v zástěře u plotny, mohou využít nabídky nejedné vegetariánské restaurace v Liberci, Jablonci nad Nisou nebo České Lípě a ochutnat jídlo, které nezatíží jejich žaludky a dodá jim dostatečné množství energie, aby přežili i bez masa. Pro gurmány dobrodruhy existuje na knižním trhu několik kuchařek, které je s bezlepkovými či veganskými recepty seznámí.

Jednou z nich je i kniha receptů Ilony Dostálové Přirozeně bez lepku a bez mléka, kde najdete na 135 receptů. O kuchařku můžete dnes soutěžit s Deníkem.

Neříkám, aby lidi jedli bez lepku. Říkám jen, aby se zamysleli nad tím, co jedí a jedli zdravě

Proč jste napsala kuchařku s recepty bez lepku a bez mléka?

Napsala jsem ji proto, že mi tato dieta dělá dobře. Já nemám diagnostikovanou celiakii, a už se bez ní skoro neobejdu. Tělo, které nemá zalepená střeva lepkem, funguje úplně jinak. Neunikají z něj živiny, člověk není unavený a netrpí nejen střevníma chorobami.

Je bezlepková dieta opravdu jen pro nemocné lidi?

Určitě ne. K dietě se upínají i sportovci z důvodu, že narůstá fyzická výkonnost, cítí se lépe a váha jde dolů, protože živiny se vstřebávají a tělo tuk neukládá.

Představuje mouka opravdu ohrožení pro lidský metabolismus?

Zhruba před 50 lety to ještě nebyl takový problém, protože lidi fyzicky pracovali a jedla se normální pšenice, bílá mouka byla jenom v neděli. Dnes je nadužívána a vyvrcholilo to expanzí celiakie a různých autoimunitních onemocnění.

V podtitulu knihy je napsáno, že je vhodná i pro vegany.

Když jíte obiloviny, tak se potom těžko vstřebává maso.

Čím je nadužívání mouky způsobeno? Jsou to důvody finanční?

Na pěstitele je vyvíjen silný tlak, aby jejich pšenice obsahovala co nejvíce lepku, protože čím více lepku, tím kypřejší a nadýchanější je těsto. Původní pšenice špalda také obsahuje lepek, ale v menším množství, které je tělo schopno zpracovat.

Jak je to s cenami bezlepkových surovin? Je pravda, že jsou dražší?

Cena je častým argumentem, proto v kuchařce uvádím i cenu jednotlivých pokrmů. Jinak je to trochu povrchní pohled, protože když si vezmete, co všechno při pečení spotřebujete, tak nahrazení bílé mouky vyjde jen o pár korun dráž a navíc se budete cítit lépe.

Je těžké přesvědčit lidi, aby si při stravování zvolili alternativu?

Není potřeba přesvědčovat, aby se vzdali lepku. Chtěla jsem jen ukázat, že existují i jiné způsoby, jak se uspokojit a to zdravým způsobem.

Proč jsou u nás suroviny jako jáhly, pohanka nebo polenta na okraji zájmu?

Je to dáno zkušenostmi, které si neseme od malička. Lidi často reagují dost hystericky, když jim řeknete o bezlepkové dietě.

Liberecký deník vyhlásil soutěž o kuchařku, která nese název Přirozeně bez lepku a bez mléka.

Nyní už zná vítěze. správná odpověď byla B.

Eliška Sommerová, Česká Lípa
Alena Bodláková, Varnsdorf
Pavla Králová
Hana Ihringová
Pavlína Dostálová, Český Dub
Jiří Fišer, Česká Lípa
Jiří Bečka, Česká Lípa
Jana Pillerová, Jablonec
Magda Fišerová
Renata Richterová
David Vašíček
Karel Daníček, Železný Brod

Všichni uvedeni si mohou vyzvednou výhru na adrese:

LIBERECKÝ DENÍK
Řeznická 1332/7
460 01
Liberec