Na startu v Bedřichově se sešlo na 70 závodníků z řad lékařů, zdravotníků a příznivců tohoto již tradičního klání. Ženy závodily na pětikilometrové trati, muži na desetikilometrovém okruhu.

Divácky nejatraktivnější byly štafety na 3x500 m. „Na startu se sešlo celkem čtrnáct štafet, které zastupovala jednotlivá oddělení,“ upřesnil po závodech jeho organizátor a primář plicního oddělení Krajské nemocnice Liberec Jiří Výtiska. „Navíc jsme zorganizovali soutěže pro děti - rodinné příslušníky závodníků,“ dodal lékař.

Kromě samotného zážitku ocenili účastníci i pěkné ceny, které obdrželi vítězové jednotlivých kategorií. „Ceny jsme mohli udělit zásluhou řady sponzorů, včetně managementu Krajské nemocnice Liberec, děti pak ocenily odměny od firmy Hamé Babice,“ pochvaloval MUDr. Výtiska zájem sponzorů o netradiční sportovní podnik. „Je to vždycky moc příjemné. Zvláště mě těší, když slyším komentář: Jsou tu jedinci, kteří stáli na startu ve čtyřiceti, v padesáti, v šedesáti… a stojí tu i dneska,“ svěřila se jedna ze skalních účastnic, Milada Raslová z Liberce.

Z mužů si odnesl vítěznou trofej stomatolog Vladimír Pour, mezi ženami byla nejrychlejší anestezioložka Kateřina Matějů. Štafety ovládli opět zubaři ve složení Vladimír Pour, Václav Fiala a František Ptáček.