Před složením mandátu si posteskla nad mizerným výsledkem ODS ve volbách a rýpla si do stávající koalice Starostů a Změny.
„Nevím, proč bych se měla nechat lustrovat amatérskými detektivy. Na rozdíl od nich mám prověrku Národního bezpečnostního úřadu," zaútočila Bartoňová v emotivně předneseném projevu na Jana Korytáře, který se rozhodl zřídit protikorupční pracoviště. Podle ní nemá toto pracoviště žádnou oporu v zákoně a má být jen zástěrkou k aktivitám Změny. „Možná má toto pracoviště jen krýt dotace pro některé neziskovky," naznačila.

Jan Korytář pak ve své odpovědi vysvětil, že protikorupční pracoviště bude fungovat jen jako komise rady kraje, nebude tedy stát mimo zákon. „Změnu může kontrolovat kdokoliv, protože máme transparentní účet, kde se všechny informace financování Změny dají vyčíst," konstatoval.

Bartoňová předala svou rezignaci přímo do rukou hejtmana před ostatními zastupiteli. Popřála všem hezké Vánoce a přislíbila, že ODS bude hlasovat pro všechny rozumné projekty. „Jako občanka se o práci kraje budu bedlivě zajímat," upozornila Bartoňová.