Odvolaný starosta Luděk Oraný se pro Deník vyjádřil, že s důvody, které měly vést k jeho sesazení, zásadně nesouhlasí. „Důvody pro mé odvolání, od nekompetentního jednání až po rozkrádání městského mobiliáře a financí, jsem odmítl už na zastupitelstvu. Musel bych se totiž ptát, když jsem byl nařčen z takových věcí, proč dotyční nezadali příčinu ke konání orgánů činných v trestním řízení. Moji soupeři prostě jenom využili toho, že získali v zastupitelstvu většinu,“ uvedl Luděk Oraný s tím, že těsně většinové rozhodnutí zastupitelů respektuje, ale jakékoliv spojování své osoby s kriminalitou odmítá.

Ruku pro odvolání zdvihli, kromě již zmiňovaného spolustraníka Lukáše Pohanky, také členové Strany pro otevřenou společnost a zastupitelé Vlastimil Jech (KSČM), Jan Vrána (SZ), Eva Hudcová (nez.) a Vladimíra Hoření (USZ).

Nikdo z nich se však během dne nechtěl k odvolání Luďka Oraného vyjádřit. Lukáš Pohanka sice nejprve slíbil písemné vyjádření, redakci Deníku jej však do uzávěrky dnešního vydání nezaslal. Situaci nechtěla komentovat ani zastupitelka Vladimíra Hoření. „Veškeré informace týkající se odvolání Luďka Oraného bude prezentovat až v pátek během mimořádné tiskové konference. Jednomyslně jsme se na tom dohodli s ostatními zastupiteli,“ poznamenala zastupitelka.