Městští zastupitelé sice na čtvrtečním zasedání schválili odkup pozemků pod autobusovým nádražím, ne všichni ale vyjádřili vzniku nového terminálu podporu. Pro nákup pozemků, který dlouhodobě prosazovala Změna pro Liberec, se vyslovilo 27 zastupitelů z 39. Město za pozemky zaplatí 20,5 milionu korun.

Mráz. Ilustrační snímek
Mrazy přichází. Liberec se na ně připravuje

PŘEDRAŽENÉ POZEMKY

To se nelíbilo především zastupitelům zvoleným za hnutí ANO. „Pozemky jsou předražené a jejich využití omezené,“ uvedl Martin Čulík, který je kromě zastupitele zaměstnancem Ředitelství silnic a dálnic. Pod „autobusákem“ se totiž nachází městský průtah. „ŘSD proto zpracovává dokumentaci, která stanoví, co se nad ním dá a co nedá stavět,“ dodal Čulík. „Nikdo nerozporuje, že je vhodné pozemky koupit, otázkou je za kolik,“ dodal primátor Tibor Batthyány, zvolený za stejné hnutí.

Autobusové nádraží v Liberci.
Město vykoupí autobusák. Za pozemky by město mělo zaplatit 20,5 milionů korun

STAROSTOVÉ PRO

Nákup naopak podpořili opoziční Starostové. Těm se ale pro změnu nelíbí současný návrh terminálu. Ruku zvedli především proto, že pozemky v centru města považují za strategické. „Je to příležitost přehodnotit v současnosti projektovaný terminál,“ popsal Jaroslav Zámečník. Ten je nyní navržený pouze na malé ploše patřící městu, na jeho návrh navíc neproběhla architektonická soutěž.

NEPŘESNÉ POSUDKY

Co se naopak nevyřešilo, byl odkup současné „nádražní haly“, tedy seskupení dočasných buněk. Za ty mělo město zaplatit tři miliony. Zastupitelé ale poukazovali na nesrovnalosti ve znaleckých posudcích, které obsahovaly nepřesné údaje. K nákupu buněk se proto zastupitelstvo vrátí nejspíš za měsíc.

Oddělení rehabilitace má větší prostory určené pro cvičení s pacienty.
Rehabilitace rozšířila prostory. Stále ale chybí desítky lůžek