Proti sobotnímu termínu, u něhož hodinu a místo ještě primátor neurčil, se ale ozvali komunisté, sociální demokraté a přidalo se také sdružení Liberec občanům a Věci veřejné. Žádají primátora, aby jednání přesunul na obvyklý čas, čtvrtek odpoledne.

„Vede nás snaha vrátit konstruktivní diskusi k jednacímu stolu a zajistit důstojné podmínky pro práci zastupitelstva. Na základě zkušeností z minulého jednání zastupitelstva a s ohledem na značně emotivní nálady ve městě doporučujeme, aby na tomto jednání byla zajištěna i účast Městské policie Liberec,“ uvedli ve svém dopise zástupci KSČM s tím, že navrhují, aby se jednání konalo ve čtvrtek 14. dubna od 15.00 hodin.

Obdobný požadavek přednesli primátorovi na úterním zasedání Rady města také sociální demokraté. „Připojujeme se k návrhu komunistů, aby se mimořádné zastupitelstvo konalo ve čtvrtek a v zasedací síni radnice,“ podotkl náměstek primátora Lukáš Martin (ČSSD).

Náměstek Jiří Šolc za sdružení Liberec občanům k tomu připomněl, že sobota je dnem pracovního volna, a pro úředníky, především vedoucí odborů, kteří musejí být jednání přítomni, to znamená jít o víkendu do práce. Pro magistrát tak vzniknou náklady navíc, protože by jim musel zaplatit přesčasy nebo dát náhradní volno. „My si také přejeme, aby zasedání proběhlo raději ve čtvrtek,“ zdůraznil Jiří Šolc.

Má být zastupitelstvo ve čtvrtek nebo v sobotu? Diskutujte na našem profilu na Facebooku

Primátor má na rozmyšlení, jak s návrhem zastupitelů naloží, asi dva dny. Ze zákona musí definitivní místo a čas zveřejnit nejpozději sedm dní před jednáním, což bude zítra, v pátek 8. dubna. „Předpokládáme, že bude chtít přijít hodně občanů, proto jsem zastupitelstvo svolal na sobotu. O tom, že bych povolal na jednání ochranku, neuvažuji. Ale jsem už dopředu domluvený s ředitelem městské policie, že při jakémkoli narušení pořádku strážníci zasáhnou,“ vysvětlil primátor. „V pátek rozhodnu, jestli nechám termín jednání na sobotě, anebo jestli jej přesunu na čtvrtek,“ doplnil.

Poslední zasedání zastupitelů sledovalo zhruba 120 příznivců Jana Korytáře. Ti se hlavně při projednávání posléze neúspěšného odvolání primátora ale chovali natolik emotivně, že je o klid v sále žádal několikrát i primátor.