11:30 ..... Úplně jsem uvízl na náměstí v Chrastavě na posledním místě, které není pod vodou ještě spolu s dalšími lidmi. Viděl jsem dokonce traktor, který evakuoval lidi v hrabací lžíci. Náměstí je momentálně zcela pod vodou. Když jsem sem přijížděl, voda se valila přes menší mosty.

12:00 ..... Pořád čekám na náměstí v Chrastavě, které již nyní spíše připomíná divokou řeku. Voda se sem valí ze všech ulic a s sebou nese polámané dřevo, kmeny stromů a rozličné harampádí.

12:40 ..... Jsem pořád na stejném místě, kolem dokola voda naplavila poškozené trámy a kmeny stromů. Příval vody však nyní není již tak silný. Myslím si, že předtím se voda valila velice silně kvůlí tomu, že upouštěli vodu z okolních přehrad.

13:05 ..... Teď jsem viděl, jak nám nad hlavami proletěl armádní vrtulník. Na místě, kde ještě pořád jsem se lidé stále snaží dostat svá auta co nejdále od vody.

13:55 ..... V Chrastavě na náměstí začali hasiči evakuovat lidi pomocí lan a člunů. Zdá se mi, že voda mírně klesá.
15:50 ..... Už jsem zachráněný. Potkal jsem kolegu fotografa. Auto jsem tam nechal. Měl jsem celou dobu opravdu nepříjemný pocit a byl jsem rád, že tam jsem pouze na otočku a nemám tam svůj vlastní dům.