V „chrámu tekoucího zvuku“, jehož kupole je oživena projekcí snových krajin z barevného světla, lze prožít hudbu nejen nad, ale i pod vodou.

„Pod vodou zní hudba úplně jinak. Žádné bicí. Jejich zvuk se vodou špatně přenáší. Zato ale například takový saxofon je úplně o něčem jiném! Jeho tóny znějí pod vodou překrásně. Ve velké hale termálních lázní Toskana rozehrává 14 světelných zařízení svou hru s vodní hladinou, skleněnou střechou, stěnami a stropy. Vždy nové a nové kaskády barev vyčarují atmosféru, vytvoří náladu a ponoří koupající se v bazénu v teplé slané vodě do nadpozemského světla a stavu beztíže. Aromatické zařízení provoní vnitřní prostory vůněmi, které jsme sami sestavili,“ popisuje zážitek se zápalem umělecký vedoucí „Rezidence za úplňku“ v Toskana Therme polský DJ a e-muzikant Stachy.

Ten se více než třináct let pohybuje nejen na německé, ale i švýcarské klubové scéně, kde si udělal jméno svou tzv. inteligentní elektronickou hudbou. Za hudební performance odpovídá v Toskana Therme od začátku tohoto roku.

Vstupné v lázních Toskana Therme

Dospělí zaplatí za dvě hodiny pobytu v lázních 12 euro, za čtyři 15 euro a na celý den činí vstupné 19 euro. Děti do čtrnácti let dají za dvě hodiny 5,50 euro, za čtyři 8,00 euro a za celodenní vstupenku 10,50 euro. Vstupenka pro rodinu (dva dospělí a jedno dítě) na dvě hodiny je v hodnotě 24 euro, na čtyři 32 euro a na celý den 42 euro. Senioři platí za tříhodinovou návštěvu jako za dvě hodiny pobytu. Další slevy platí i pro Happy Hour.

Hudební produkce dnes začíná ve 21 hodin a trvat bude do druhé hodiny ranní a opakuje se pravidelně každý měsíc za úplňku. Toskana Therme se již od svého otevření v roce 2004 zaměřuje i na českou klientelu, což je dáno přijatelnou vzdáleností (z Hřenska to jsou pouze tři kilometry).

Příjemné určitě je, že všechna značení v lázních jsou i v češtině. V průměru tvoří čeští návštěvníci šest procent všech návštěvníků. V některých dnech pak až dvanáct. „Čeští zákazníci jsou naprosto pohodoví. Oproti Němcům tolik neobrací peníze v kapse a nehledají na všem chyby. Užívají si naši nabídku, z čehož máme radost,“ říká manažer lázní Axel Hausmann.

Užitečné informace

Adresa:
Toskana Therme Bad Schandau
Rudolf-Sendig-Straße 8a
D-01814 Bad Schandau
Telefon: +49 (0) 35 022-54 610
Fax: +49 (0) 35 022-54 611
badschandau@toskana-therme.de
Doprava:
Příjezd - dálnice D8/A17 směr Drážďany, sjezd na Pirnu, pak na Bad Schandau.
Další českou informace o Toskana Therme najdete na adrese: http://www.toskanaworld.net/web/cz/therme_bad_schandau/home.asp
Hudební ukázky od Stachyho naleznete na: www.stachy.dj
V internetovém obchodě toskanaworld shop je možné si objednat Liquid Sound® - CDs a DVDs
Otvírací doba lázní:
pondělí – čtvrtek, neděle: 10.00 - 22.00 hodin
pátek a sobota: 10.00 - 24.00
při úplňku až do 02.00

(luv)