Po jedné straně ulice, která není příliš výstavní ani ve svých dalších úsecích, stojí ruiny dvou shořelých domků. Vlastníkem těchto „nemovitostí“, jejichž útroby vyhřezly ve formě sutin, trámů a odpadků na asfalt Lucemburské ulice, je Petr Lamač z Nové Vsi, jinak také jednatel firmy REALITY V. I. P.. Se kteroupak V. I. P. asi firma zobchoduje tyto zbytky domů, nacházející se v památkové zóně města?

Ještě zajímavější jsou majitelé okolních pozemků. Z poloviny je to INTERMA a. s., významná developerská společnost, která v Liberci realizovala například lyžařský areál na Javorníku či bytový komplex v Zeleném údolí. Z druhé poloviny pozemky, které jsou taktéž v památkové zóně, vlastní S GROUP HOLDING a. s.. Co má společného s v Liberci dobře známým SYNEREM? Především klíčové osobnosti, které z vedení SYNERU přešli do vedení této společnosti – tedy kromě části jmění SYNERU…

A nešťastná ulice Lucemburská? Ta je v majetku města Liberce, jemuž zjevně nevadí, že se nejen ztrácí v odpadcích, ale je také neprůchodná, protože výše zmínění majitelé okolních pozemků ji zcela přehradili plechovou ohradou. Možná je to nakonec dobře, protože procházet Lucemburskou je o život. Zákaz vstupu však situaci v památkové zóně města nevyřeší!

Víte o dalších nepěkných místech? Napište, zjistíme, komu patří! Pište
na
liberecky@denik.cz