Moravské školy semifinále teprve čeká. Soutěž se koná v rámci preventivních programů Žij zdravě a YesNeYes, které se snaží upozornit na zvyšující se celospolečenský problém v podobě nadváhy a obezity.

Porota, složená z odborníků ze Společnosti pro výživu, vybírala z celkem 69 přihlášených školních jídelen z celé České republiky, které připravily dle zadání kompletní polední menu na téma Česká kuchyně pro školáky v moderním podání. Jídla musela být běžně na jídelním lístku a cena nesměla překročit normou daný limit 27,50 korun za jednu porci.

„Vybrat finalisty soutěže nebylo vůbec jednoduché. Školní jídelny ze všech koutů republiky přihlásily do soutěže opravdu zajímavá jídla, která splňovala přísná pravidla soutěže i výživové normy,“ uvedla Alena Strosserová ze Společnosti pro výživu.

Společné finále českých a moravských škol se uskuteční 27. října, kdy budou vybráni tři nejlepší. Ti získají finance na dovybavení kuchyně. Vítězná škola dostane 20 tisíc korun, druhá nejlepší 10 tisíc a bronzová 5 tisíc.