Pořádající škola si nenechala obhajobu prvenství utéct a pohár zůstává, stejně jako vloni, právě na ZŠ Dobiášova. „První den soutěže skončil nejlépe pro ZŠ Lesní. Páteční vědomostní test a atletická štafeta zamíchaly ale pořadím natolik, že až konečný součet bodů ji posunul na druhé místo a k získání šeku na 30 tisíc korun. Třetí s částkou 20 tisíc skončila základka Vrchlického,“ vyjmenoval další stupínky Ondřej Paclt, tiskový mluvčí generálního sponzora soutěže, společnosti Syner.

Ani ostatní zúčastněné školy však neodešly s prázdnou, každá z nich si odnesla pětitisícovou účastnickou prémii, fotbalový míč, diplom a tašku s překvapením. „Před vyhlášením pětice nejúspěšnějších týmů škol ještě pořadatelé ze všech dětí vylosovali pět, které vyhrály MP3 přehrávač,“ doplnil Ondřej Paclt.

Dvoudenní soutěžení odstartovala ve čtvrtek dvojice sportovců, která se pokusila překonat místní rekord v disciplíně skok do dálky z odrazu. A jednomu z nich se to podařilo, když Jaroslav Bába, skokan do výšky, dolétl až na hranici tří metrů. Jeho kolegyně, sambistka Simona Vokurková, se však nenechala zahanbit a svými pokusy mu statečně sekundovala.

Běhěm následujících hodin strávených v areálu pořádající školy si to pak 560 dětí a téměř stovka soutěžících učitelů z dvaceti libereckých základních škol rozdělených do třiatřicetičlenných skupin rozdalo v sedmi disciplínách, přičemž dvě z toho byly vědomostní.

Oba dva dny provázela soutěž dobrá a sportovní atmosféra. „Sice jsme nevyhráli, ale to nevadí. Užili jsme si tu spoutu legrace. Kdyby mě vybrali příští rok, byla bych moc ráda,“ uvedla jedenáctiletá Natálka.