Firma Eurovia tam rozšiřovala připojovací pruh. Místo totiž bylo příliš úzké a krátké a byla tam kvůli tomu řada nehod. Původně mělo omezení trvat až do prosince, teď má Eurovia pro řidiče dobrou zprávu. „Jsme si vědomi toho, jak složitá dopravní situace v tom místě je, proto jsme celou akci uspíšili. Řidiči už budou moci místem bez problému projíždět v pátek odpoledne, odhadem do 14 hodin překážky zmizí," uvedl Miroslav Slatinka, ředitel libereckého závodu Eurovia. Podle něj sice půjde o provizorní režim, protože ještě v příštím týdnu budou dělníci provádět menší dodělávky, řidiči už ale rozhodně nebudou muset popojíždět v nekonečných kolonách.

Další stavbou, kterou Eurovia v Liberci dělá, je trojice kruhových objezdů na Letné, přezdívaná Sněhulák. Teď jsou tam uzavřené sjezdy od Děčína a Turnova, kvůli stavebním pracím, které zjednoduší průjezdnost celé křižovatky. „Počítáme s tím, že dopravní značení tam osadíme během víkendu nebo příští týden a bude hotovo," dodal Slatinka.

Pro řidiče už je také v provizorním režimu zprůjezdněna ulice Kubelíkova, která byla uzavřena od počátku léta. Severočeské vodovody a kanalizace tam měnily více než kilometr staré litinové potrubí a domovní přípojky. Uzavření značně komplikovalo dopravu do průmyslové zóny a do Hanychova