Škola se přestěhovala během jarních prázdnin a navazujícího ředitelského volna. Výuka na novém místě začala včera. „Všechny děti dorazily, do prostor jsme se vešli, školní jídelna i družina nám fungují,“ řekla Deníku ředitelka školy Iveta Rejnartová.

Pro přesun do několik kilometrů vzdáleného Vesce mohou žáci využívat běžné linky MHD i speciální školní autobusy, jež škola objednala a které odjíždějí z Tržního náměstí. „Objednali jsme tři autobusy, včera jsme situaci monitorovali, děti se nám vešly do dvou,“ popsala Rejnartová. První týden je podle ní zkušební, poté bude poptávka dětí vyhodnocena a počet autobusů případně upraven.

Na kmenových budovách školy už se mezitím začalo pracovat. „Součástí oprav je mimo jiné i zateplení, vybudování výtahů nebo výměna dveří a oken,“ sdělil před časem primátorův náměstek Ivan Langr s tím, že škola má být po skončení prací nejmodernější v Liberci.

Během rekonstrukce za zhruba sto milionů korun tu vznikne také třeba sedm nových odborných učeben. Zpátky se školáci mají vrátit letos v říjnu.