Kraj už vybral zhotovitele a ujistil, že provoz záchranky stavba neomezí. „Vynaložit finance na rekonstrukci výjezdové základny na letišti v Liberci považuji za zásadní. Kraj by měl usilovat o kvalitní zázemí pro záchranáře, kteří nasazují dennodenně ve vypjatých situacích své životy za záchranu životů jiných. Stav prostorů si tam dlouhodobě žádá nápravu,“ řekl hejtman Martin Půta.

Přístavba z cihelného zdiva bude mít tvar písmene L a dojde ke zrušení a přeložení rozvodů inženýrských sítí mimo objekt. Napojení na dopravní a technickou infrastrukturu zůstane. Obvodové stěny se zateplí a opatří silikonovou omítkou, plastová okna se zasklí izolačním trojsklem.

V přístavbě vzniknou čtyři pokoje pro personál, toaleta a sprcha, sklady, šatny a také garáž pro dvě sanitky pozemní záchranné služby. Při zateplení stávajícího objektu dojde také k výměně střešní krytiny.

„Stanovili jsme si podmínku, aby rekonstrukce objektu i stavba přístavby probíhala za plného provozu. Letecká záchranná služba tak bude i nadále fungovat 365 dní v roce. Stavební práce musí být koordinovány tak, aby neomezily provoz výjezdových skupin,“ poznamenal krajský radní pro resort zdravotnictví Vladimír Richter.