Protože byl ale zřejmě pod vlivem alkoholu či drog, zanechal za sebou v hotelu spoušť. „Poškodil vnitřní zařízení budovy a následně se vydal do jejích horních pater. Poté, co rozbil další vnitřní zabezpečovací prvky objektu, vylezl na část střechy. Svým nevyzpytatelným jednáním, které provázel hlasitými verbálními projevy, zavdal svému okolí dostatečné podezření k tomu, že by si mohl ublížit,“ popsal policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Lidé přivolali na pomoc policii, která následně povolala i hasiče s výškovou technikou.

„Za využití enormního úsilí a nasazením vlastního zdraví se zasahujícím policistům podařilo ve velmi krátké době muže na střeše budovy zpacifikovat, a to bezprostředně před tím, než mohl své výhružky zrealizovat. Za využití těžké techniky Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a za asistence přivolaného lékaře a zdravotníků ZZS LK se podařilo muže ze střechy přepravit do bezpečného prostoru,“ uvedl dále Robovský.

Podoba parkovacího domu a části nového dolního centra Liberce.
U krajského úřadu v Liberci vyroste parkovací dům. Práce omezí dopravu v okolí

Muž skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním, ošetřeni museli být i zasahující policisté. Policie nyní celou událost prověřuje, shromažďuje výpovědi svědků z místa a další důkazy. „Policisty na místě ošetřili záchranáři, jejich převoz do nemocnice nebyl nutný,“ doplnil mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.