Jen co na chrastavském náměstí 1. máje skončily tradiční třídenní Chrastavské slavnosti, nahradili tu zpěváky, prodejce a návštěvníky stavební dělníci. Začíná totiž velká oprava náměstí, která potrvá až do konce prázdnin.

„Hned v pondělí dělníci odfrézují stávající živičné vrstvy od napojení v Žitavské ulici až po překop Liberecké ulice ke Glorii,“ popsal referent městského úřadu Daniel Fadrhonc. V následujících dnech vypuknou i výkopové práce.

Nový povrch tu získají dvě ze čtyř obvodových silnic i cesty uprostřed náměstí, jež ozdobí dlážděná kamenná mozaika. Opraví se i plynovod a vodovod.

Stavba přinese místním omezení. „Po dobu uzavírky bude vjezd umožněn stavbě a rezidentům včetně zásobování,“ popsal Daniel Fadrhonc. Úplná omezení budou na náměstí vždy jen částečná v závislosti na postupu prací.

V termínech od 4. června do 6. července a od 13. do 31. srpna bude uzavřená Liberecká ulice. „Bude se používat objízdná trasa přes Revoluční ulici,“ doplnil referent. Přístup do obchodů na náměstí by měl být pro pěší zachován.

Chrastava za opravy zaplatí 4,6 milionu korun. „Na nákladech se budou podílet i správci sítí, a to částkou 500 tisíc korun,“ uvedl před časem vedoucí majetkového odboru Jakub Dvořák. Náměstí 1. máje je hlavní chrastavské náměstí. Sídlí zde radnice, základní škola i řada obchodů a restaurací.