„Budova projde totální rekonstrukcí, v podstatě půjde až na obvodové zdivo. Vyměněno bude vše, bereme to od podlahy," řekl Deníku vratislavický starosta Lukáš Pohanka (SLK).

Součástí rekonstrukce je i menší přístavba ke stávající budově. Zde vznikne sociální zařízení, převlékací kabinky, zrcadlový sál pro aerobik a také posilovna. „Naším cílem je vytvořit sportovní stánek moderních parametrů, aby jej mohli navštěvovat všichni Vratislavičtí," dodal starosta. Doposud sokolovnu využívali hlavně členové TJ Jiskra Vratislavice, která budovu v roce 2009 převzala do správy. Do této doby se také datují první myšlenky na rekonstrukci. Vratislavice se ale do náročné přestavby nechtěly pouštět samy, čekaly na vhodný dotační titul. Ten našly až v oblasti rozvoje regionálních center, který je součástí IPRM.

Stavební práce provádí firma Nisainvest. Využití budovy se plánuje výhradně pro potřeby vnitřních sportů, neboť nedaleko od sokolovny stojí nedávno vybudovaný kulturní dům Desítka. „Budova sokolovny pochází z roku 1884. V šedesátých letech sokolovna vyhořela a prošla naposledy větší rekonstrukcí," připomněl mluvčí kulturního centra Ivan Zimmel.