Zloděje BMW chytli za 80 minut

Včera v noci se třicetiletému Polákovi podařilo ukrást v Liberci U Koupaliště téměř nové BMW. Policistům trvalo pouhých osmdesát minut, než muže chytili. Pomohlo jim také lokalizační zařízení zabudované do auta. „Řidič s kradeným BMW nejprve ujížděl přes Stráž nad Nisou, Krásnou Studánku zřejmě dál na Polsko. Následně ale změnil směr jízdy na Liberec Ostašov a Prahu," popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na tuto situaci se již připravili policisté z Turnovska a následně i Hodkovic nad Mohelkou a s pomocí dvou nákladních vozidel vytvořili na silnici zátaras. „Oběma se muž v kradeném vozidle vyhnul," dodala mluvčí. Zloděje nakonec chytili až pomocí zastavovacího pásu a kamionu. Později se ukázalo, že je muž pod vlivem amfetaminu.

Stoka sníží škody po deštích

Ve Frýdlantě začala výstavba odlehčovací stoky a komory, které mají zamezit škodám po přívalových deštích. Spolu s tím se provede i rekonstrukce zastaralé kanalizace v ulici Raisova od mostu k ulici Míru. „Situaci nepřispívá ani fakt, že na území města se stále zvyšuje počet zpevněných ploch, po kterých voda do této lokality stéká. V případě prudkých přívalových dešťů se pak potýkáme se vzdouvající kanalizací, kdy nám voda zespodu vyráží kanálové poklopy a zaplavuje ulice," uvedl starosta starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Zabil se při pádu z kola

Náhodný svědek našel v sobotu krátce před půlnocí v Jenišovicích u Turnova ležet cyklistu bez známek života. Na místo ihned zavolal záchrannou službu, bylo už ale pozdě. Když lékař zdravotnické záchranné služby na místo dorazil, mohl už jen konstatovat smrt. „Cyklista velmi pravděpodobně zemřel v důsledku pádu z elektrokola, o čemž svědčilo zranění na hlavě. Cyklistickou přilbu cyklista nepoužil," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Policisté nyní událost vyšetřují a pro upřesnění příčiny cyklistova úmrtí nařídili provést soudní pitvu.