„Někteří se to snažili brát s nadhledem, ale někteří měli strach,“ narážel na hurikán, který se prohnal východním pobřežím USA, kapitán týmu Karel Ubry. „Strašně pršelo a foukal silný vítr, ulicemi tekla voda,“ popsal Ubry řádění přírody v New Jersey.

Obchodníci ale hned hurikánu využili. „Už druhý den na ulici prodávali trička Přežil jsem hurikán,“ přidal zajímavost šéf týmu Jaroslav Kolařík. Přesto, že už hurikán neměl takovou sílu, narušil program celých her. V hotelu například také nešla elektřina. „Dva dny se nehrálo. Nejprve kvůli hurikánu a druhý den pořadatelům do elektriky natekla voda,“ připomněl Ubry. PSK pak měl nahustěný program a semifinále a finále hrál v jediný den.

Ze šesti zápasů prohrál jediný, ten finálový. Přesto jsou všichni účastníci, policisté z Libereckého kraje, spokojeni. „V konkurenci dvaatřiceti týmů jde určitě o nejlepší výsledek,“ pochválil kapitán.

Když měli hráči volno, zajeli si k Niagárským vodopádům a také do Washingtonu. „Odjeli jsme a druhý den tam bylo zemětřesení. Dokonce evakuovali i Bílý dům,“ řekl Ubry. Během pár dnů tak zažili dva přírodní živly. „Ve Washingtonu bylo zemětřesení po pětašedesáti letech,“ dodal policista.