Kromě kytice a knihy Dějiny českých zemí dostal jubilant jako dárek také varnou konvici. Tu totiž, jak prozradil, právě v domácnosti nutně potřebuje.

Jak herec připomněl, dlouhověkost mu v mládí předpověděla cikánka. Rovněž mu z jeho ruky tehdy vyčetla, že bude mít těžký úraz nohou.

Na její věštbu myslel herec celý život a ani se pak moc nedivil tomu, když se její slova vyplnila. „Taky mi řekla, že budu umělec, a že budu dvakrát ženatý. Předpověděla mi zároveň, že sice nebudu nikdy bohatý, ale že nebudu trpět nouzí,“ vyprávěl jubilant.

Pogratulovat mu přišly i jeho sudičky, jak nazývá své pečovatelky.

Po přípitku si František Peterka vysloužil od všech přítomných dlouhý potlesk ve stoje. Herec přitom neskrýval své dojetí.

„Vždycky jsem Františka Peterku obdivovala v roli boxera Bédi ve filmu Dáma na kolejích. Která žena by si nepřála, aby o ni bojovali dva muži, a ještě k tomu v ringu,“ prozradila primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD)..

Nejznámějšímu libereckému herci nechyběla na radnici dobrá nálada. Přítomné bavil svými historkami z filmového natáčení i ze života.

František Peterka, který chtěl být raději vzpěračem než hercem, si kromě mnoha divadelních rolí zahrál také v osmi desítkách českých filmů. I na natáčení s sebou vozil činky a vedle dlouhých procházek cvičil.