Pivní fajnšmekři a turisté sice teprve začínají objevovat znovuobnovený pivovar ve Frýdlantu, ale jeho provozovatelé na nic nečekají a už vykračují dále kupředu. Kromě sbírání ocenění na soutěžích s pivy Albrecht, spřádání plánů na proměnu minipivovaru v pivovar velký, momentálně v areálu běží na plné obrátky 2. etapa rekonstrukce historických prostor. Pokud vše půjde podle plánu, můžou se ještě letos těšit návštěvníci na hostinec i nově přístupná místa.

„Už od prosince pracujeme na opravách pivovarských sklepů. Ještě nedávno byly plné odpadů a harampádí, které tam zůstalo z doby, kdy sloužily jako sklady sýrů a později ovoce a zeleniny. Chceme být s opravami hotoví do poloviny května," říká Marek Vávra, jednatel společnosti Terra Felix, která je vlastníkem pivovaru.

Poprvé budou sklepy zpřístupněny veřejnosti u příležitosti Valdštejnských slavností, které se konají ve Frýdlantě ve dnech 15. 17. května tohoto roku. Uvidí v nich výstavu archeologie, jež přiblíží průzkum prováděný ve frýdlantském pivovaru a jeho okolí.

Rekonstruovaná část také umožní vznik většího pohostinského provozu, v současnosti je totiž v pivovaru pouze menší prostor, kam si mohou zájemci zajít posedět na pivo nebo přijít poobědvat.

„Naší představou je otevřít v pivovaru historizující hostinec, bavorského stylu. Tedy spojené stoly, u nichž se budou lidé družit, otevřené ohniště, mázy piva, postavíme chlebovou pec, něco jako černou kuchyni," popisuje Marek Vávra.

Nestíhají vařit

Pivo Albrecht už frýdlantští sládci vaří ve dvanácti různých variantách. Mají ležák desítku, jedenáctku i dvanáctku, v létě dva druhy méněstupňového piva a široký záběr mají i u piv IPA (India Pale Ale).

„Na nezájem o naše pivo si nemůžeme stěžovat a máme z toho radost. Ovšem minipivovar zvládne navařit jen určité množství, proto ty úvahy o velkém pivovaru," vysvětluje Vávra. Albrecht je aktuálně k dostání v regionu a pak v Praze a Brně.

„S oblibou piju vícestupňová piva z lokálních pivovarů a ochutnal jsem už i to frýdlantské. Jen škoda, že není dostupné na více místech. Určitě bych to uvítal, třeba u nás v Jablonci," říká Tomáš Seidel a potvrzuje tak slova pivovarníka o tom, že množstvím navařeného piva nezvládnou pokrýt veškerý zájem o Albrechta. Zejména pak v regionu, kde si lidé rádi „své" pivo dají. O možnosti otevřít vlastní hospodu v jiném městě, než Frýdlantu, provozovatelé neuvažují. V současnosti mohou lidé navštívit lokál přímo v areálu, v budoucnosti pak zmíněný hostinec. Pro pivo si můžete zajít i do pivotéky v Liberci a vybraných podniků.