Skomírající obchodní dům Delta, který doplatil na špatný management a nově vzniklou konkurenci v centru města, se dočká resuscitace. Objekt koupil liberecký podnikatel Jiří Bláha, který v Liberci provozuje několik pekařství. Ambice ani nadšení Bláhovi k realizování jeho snu nechybí.

Nově otevřená pekárna v přízemí Delty.

Z Delty by rád vytvořil živý dům, kde by se prodávaly kvalitní potraviny, zastoupeni by byli i regionální výrobci, nechyběla by tam dobrá masna nebo mlékař. V jednom z šesti pater by mohla vzniknout i jídelna, podobná té, kterou Bláha provozuje na Šaldově náměstí. Do jeho koncepce patří i kadeřníci, švadleny a další živnostníci, kteří z města pomalu vymizeli. Úplně nahoře pod střechou by mohly nově vzniknout ordinace lékařů. Konkrétní složení obchodů ale bude známé až za několik měsíců. Na nedostatek zájmu a nabídek od potenciálních nájemců si Bláha stěžovat nemůže, naopak může si vybírat.

Když dva dělají totéž, není to totéž

„Hlásí se nám hodně lidí. Zatím přijímáme nabídky do konce března a pak bychom se rozhodli, uvidíme, jestli jejich zájem vydrží," říká pekař Jiří Bláha a dodává: „ Naplnit vizi, kterou jsme si vytyčili, pak může trvat i několik let a výsledek je vždy nejistý. Zastávám ale názor, že když dva dělají totéž, není to totéž."

Nápad přestěhovat byznys do vlastního domu přišel k Bláhovi před několika lety při návštěvě Švýcarska. „Nastala tam podobná situace jako u nás. Přišly nákupní domy a sebraly pekařům kšefty. Místní podnikatel tam koupil starý dům, opravil ho a začal provozovat vlastní obchod. Něco podobného chystáme i my. Samozřejmě, pokud to někdo umí lépe, existuje tady zelinář, který má chuť se rozvíjet, jsme otevření jeho nabídce," řekl Bláha, který nyní provozuje devět pekařství v Liberci a Mladé Boleslavi.

I když má teď vlastní dům v dolním centru Liberce, opustit prostory například v Plaze nehodlá. Nápadů, jak zaplnit Deltu, má dost. V suterénu by mohlo vzniknout rehabilitační centrum nebo moderní posilovna. V prvním patře je zase naplánovaná restaurace s otevřenou kuchyní nebo salónek, ve kterém by se daly dělat konference nebo by se tam dalo tančit. Kromě vnitřní přestavby se chystá i změna venkovního vzhledu.

Fasádu by měly v budoucnu obrůstat zelené rostliny a vzniknout by mohl i balkon s venkovním sezením. Všechny stavební úpravy budou podle Bláhy probíhat za plného provozu. „Chtěl bych. aby za naším jménem byla jistota, ze se lidi nesnažíme ošidit," říká o firemní filozofii Bláha.

Nově otevřená pekárna v přízemí Delty.