Na lince 370, která obě krajská města spojuje, se rozšíří počet přímých spojení, například v pracovních dnech z 5 na 8. Dosud v některých částech dnech lidé museli přestupovat v Jičíně. „Na Turnovsku tak cestující musejí dbát zvýšené pozornosti vůči změnám jízdních řádů, neboť u některých spojů dochází k posunům odjezdů,“ upozornil krajský mluvčí Filip Trdla.

Kromě toho se rozšíří počet přímých autobusů z Liberce do Lomnice nad Popelkou, v Chrastavě začnou vybrané spoje opět zajíždět do zastávky Školní, dopolední autobusy mezi Frýdlantem a Novým Městem pod Smrkem zastaví nově i u frýdlantské nemocnice. Všechny změny jsou na www.iidol.cz. Nové jízdní řády začnou od neděle platit také téměř na všech linkách MHD v Liberci. Většinou jde o návrat k běžnému neprázdninovému provozu, leckde se ale změní i časy odjezdů, ubudou či přibudou vybrané spoje.

Kromě toho v Liberci opět vyjedou autobusy na školních linkách 51 až 60. Na cestující mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou pak čeká od neděle několikaměsíční výluka. Z Vratislavic do Jablonce je místo tramvají svezou autobusy. Naopak vlakové jízdní řády se na Liberecku nijak nemění.