Scénické ztvárnění Betlému, jednoho z nejstarších kulturních motivů, který je symbolem oslav Vánoc, bylo jen malou částí této akce v Městských lázních v Liberci. Konaly se zde Vánoce Divozemí, které pořádalo stejnojmenné občanské sdružení, ve spolupráci s Oblastní galerií. Vůně vánočních perníčků a tiskařské barvy byly jen malým dílem vjemů, které zde mohli návštěvníci vnímat. Proto také lázně naplnily desítky mladých rodin s dětmi, až byl prostor pro všechny malý.

Tradiční vánoční trhy u zámku Sychrov nabízely návštěvníkům vánoční zboží ve stáncích a vystoupení hudebníků, tanečníků, žongléra a pravý čertovský guláš, uvařený v pekelném kotli před branou zámku.
Z archivu Deníku: Tradiční trhy na Sychrově se konaly i před deseti lety

Děti se účastnily výtvarných divodílen, dospělí popíjeli punč, kupovali dárky v podobě tradičních výrobků a dohromady sledovali pohádky a zpívali koledy. Vánoce Divozemí navazovaly na tradici předvánoční akce, která se dříve konala na hradě Grabštejn. Podívejte se do galerie Deníku, jak se tenkrát akce v Oblastní galerii, která byla těsně před rekonstrukcí, vydařila.