Letošním cílem akce je, stejně jako v loňském roce, prostřednictvím veřejné sbírky získat peníze na nákup elektronicky ovladatelných polohovatelných lůžek pro Léčebnu dlouhodobě nemocných liberecké nemocnice.

„Všeobecně lidé věnují peníze spíše na onkologii nebo na porodnici. Chtěli bychom, aby si uvědomili, že každý z nás se může ve stáří dostat do stavu, kdy bude LDN potřebovat a určitě bude každý chtít důstojné prostředí,“ vysvětlil člen představenstva a generální ředitel liberecké nemocnice Luděk Nečesaný.

V minulém roce se díky Primátorskému dni solidarity podařilo nakoupit deset speciálních lůžek v hodnotě 420 tisíc. A stejně jako vloni, i letos jedno lůžko zdarma věnuje liberecké LDN i společnost Linet, která lůžka dodává. „Potřebovali bychom vyměnit dalších šedesát lůžek, budeme rádi za každé,“ uvedla Alena Jiroudková, primářka LDN. Podle Luďka Nečesaného uvítá nemocnice skutečně jakoukoliv pomoc. Nemocnice sice ze svého rozpočtu vyčlenila na obnovu lůžek pro každý rok dva miliony, dohromady jich však mají více jak tisíc.

Letošní ročník je spojený s oslavami stého výročí založení Českého hokejového svazu a s tím souvisí i zábavný program, který je pro návštěvníky připravený.

„V hokejovém zápase se představí výběr libereckých Bílých Tygrů, který budu já koučovat pravděpodobně ze střídačky proti týmu českých hokejových legend s kapitánem Radimem Zikou, náměstkem hejtmana Libereckého kraje,“ uvedl liberecký primátor Jiří Kittner. Lákadlem by mohl být legendární hokejista Milan Nový, který byl třikrát vyhlášen nejlepším střelcem domácí ligy a v šesti sezonách nejlepším střelcem.

Diváci v průběhu večera uslyší a uvidí Václava Neckáře @Bacily, Moniku Absolonovou, Helenu Zeťovou, Sámera Issu či Inflagranti. Státní hymnu zazpívá Severáček a hrát bude Big Band liberecké základní umělecké školy.

Večerem bude provázet moderátorka Štěpánka Duchková a jako sportovní komentátor ji přijede na pomoc Petr Vichnar. Vstup je již tradičně zdarma. Během akce budou mít diváci možnost přispět do veřejné sbírky Pozvedněte slabé, kterou pořádá Nadace Euronisa.