Silný vítr může zasáhnout Českolipsko, Novoborsko a Frýdlantsko. Sněhové jazyky se mohou tvořit na Novoborsku, Liberecku, Semilsku a Železnobrodsku, závěje pak na Frýdlantsku, Jablonecku, v Jilemnici nebo Tanvaldu.

"Dneškem začíná větrný týden na horách provázený přívaly sněhu. S tím budou souviset nebezpečné jevy. Už dnes nás v nižších a středních polohách potrápí nárazy jihozápadního až západního větru kolem 70 km/h, na horách to může být až 110 km/h. S tím jak dnes začne sněžit, se od vyšších poloh přidá místy tvorba sněhových jazyků a na horách závějí. Napadnout by ho zde měly až desítky centimetrů," informoval Český hydrometeorologický ústav na sociálních sítích.

Ředitelství silnic a dálnic varuje, že je už nyní třeba projíždět s opatrností na silnici I/10 mezi Kořenovem a Harrachovem, na silnici I/35 od mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn k Jeřmanicím a také kolem Svoru na silnici I/9, kde se tvoří náledí. "Techniku máme v terénu," dodali silničáři.

Kvůli předpovědi intenzivního sněžení byl v pondělí 30. ledna od 11 hodin uzavřen úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní auta nad 3,5 tuny. Omezení pravděpodobně potrvá do zítřejší 10. hodiny dopolední. Nákladní auta budou moci projet přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35. "Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem," informoval Liberecký kraj.