„Kraj odkoupil za dvanáct milionů Hubáčkův dům v liberecké Alšově ulici koncem loňského roku. Na konceptu využití bude pracovat tým, ve kterém bude zastoupena rodina Karla Hubáčka, Severočeské muzeum, Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci, historikové architektury a další odborníci.” uvedl liberecký mluvčí Jan Mikulička.

Mezi vybavením domu nechybí originální nábytek a výmalba podle Hubáčkova návrhu, umělecká díla a různá ocenění, která za svůj život Karel Hubáček obdržel, včetně legendární Perretovy ceny. Dům i zahrada projdou rekonstrukcí, která má dosáhnout původního stavu domu, kdy jej sám Karel Hubáček s rodinou užíval. Jako vzor poslouží staré rodinné fotografie, či vzpomínky rodinných příslušníků.

Dům bude sloužit jako ukázka moderní architektury s důrazem na liberecký ateliér SIAL, a poskytne prostředí pro expozice a proměnné výstavy, přičemž zahrada umožní pořádání menších kulturních akcí od jara do podzimu.

Už v době vzniku byla tato stavba ukázkou kvalitního a zároveň finančně dostupného bydlení.

„Výjimečnost Hubáčkova domu spočívá v osobnosti jeho autora i v období vzniku, protože pro jeho dobu existuje v rámci východního socialistického bloku minimum kvalitních ukázek rodinného bydlení, z nichž žádná dosud není veřejně přístupná,” dodal Mikulička.

Mohlo by vás zajímat: