Přestože „jít na jedno“ znamená sáhnout do kapsy hlouběji než v minulosti, 36letého Honzu z Turnova zdražení od této drobné radosti neodradilo. Do hospody chodí jednou týdně, posedí s přáteli a průměrně si za večer dopřeje pět piv. „Dříve jsem chodil do hospody častěji, teď to je jednou týdně. Musel jsem to omezit, přece jenom rodinný rozpočet není nafukovací,“ svěřil se pivař s tím, že nejraději si dá točenou plzeň

Zvýšená sazba DPH stojí za zdražením piva například v liberecké restauraci Neptun. Dvanáctka plzně se vyšplhala z původních 58 korun na 64. Místní provozní Petr Jandura nešetří kritikou vůči státu. „Vůbec se mi to nelíbí, vše zase odskáče koncový zákazník, pro kterého se stáváme stále dražšími a nedostupnějšími. A tím pádem pohostinství v České republice začne opět upadat,“ zdůraznil Jandura s tím, že lidé si přesto zvykli a asi i se zdražením počítali. „Zákazníci si dávají pivo jak k obědovému menu, tak sem chodí i vyloženě pivaři,“ doplnil.

V libereckém Puor Plaudit zaplatí zákazník za půllitr čepovaného tankového piva Pilsner Urquell o čtyři koruny více než loni. Vyjde ho na 69 korun. Za poslední dva roky cena rostla kvůli zvýšeným nákladům za energie, mzdy, sanitaci pivního potrubí a zdražení samotného piva od výrobce.

Liberecká restaurace Neptun.Dvanáctka plzně se v liberecké restauraci Neptun vyšplhala z původních 58 korun na 64.Zdroj: Deník/Jiří Louda

„U nás je pivo, dá se říct, na každém stole. Pilsner Urquell je prémiová značka známá po celém světě a její milovníci si ji rádi najdou,“ informovala manažerka podniku Christina Rubínová s tím, že Puor Plaudit v Liberci je oceněná šest let v řadě Hvězdou sládků. „Každé zdražení v jakémkoliv oboru zákazník nemá rád. Ale jsme silná firma, která je na trhu pomalu 30 let, a věříme, že i nás si zákazník vždy najde,“ dodala s tím, že zatím neevidují pokles návštěvníků.

V průměru o tři koruny se zvýšila cena v liberecké restauraci U Cvičáku, která nabízí několik druhů pěnivého moku. „Z této změny radost nemám, ale byla to z naší strany nutnost. Myslím, že k navýšení ceny jsme přistoupili velmi citlivě, a doufám, že dopad bude minimální,“ podotkl majitel podniku Petr Hlavatý. Za půllitr točené plzně zaplatí štamgast U Cvičáku 59 korun.

Dopad této změny na návštěvnost se zatím neprojevila. „Je jasné, že řada lidí kvůli ceně popíjí doma. Na druhou stranu v restauraci zákazníkům nabízíme výbornou péči o jejich oblíbené čepované pivo a v neposlední řadě také o pivní sklo,“ podotkl.

Budova Krajského úřadu Libereckého kraje
Byla na krajském úřadě šikana? Inspekce ukončila kontrolu po sebevraždě úředníka

Zvyšující se cena piva nedoradila od návštěv hospod ani 32letou Ladu z Liberce. Ta si taktéž oblíbila plzeňské pivo a zrovna nedávno přemýšlela, jak vysoko by se musela vyšplhat cena, aby raději zůstala doma. „Dřív jsem si piv dala více, teď to jsou tak dvě. Dříve jsem byla mile potěšena, když jsem narazila na hospodu, kde nabízeli pivo pod 50 korun, ale to byly výjimky,“ svěřila se.

Obdobně to má i Pavel Jelínek, který si dopřeje návštěvu své oblíbené hospůdky pětkrát týdně a dá si jedno točené. „Chodím sem kvůli té atmosféře, tu si doma neuděláte. A rád si popovídám se známými,“ podotkl.

Provozovatel populárního libereckého Pivního baru Azyl Jan Horáček vidí problém i v tom, že se po epidemii koronaviru změnila společnost a lidé méně pijí. A ti, kteří pijí, zjistili, že tak mohou činit mimo hospodu za zlomek ceny. „Nové generace už nemají o trávení času v hospodách tolik zájem. Nechodí do nich kvůli hovorům s kámoši, protože si povídají na sítích. Nechodí se společně najíst, protože jim jídlo přiveze kurýr,“ řekl.

Z budovy bývalé liberecké továrny se stala ruina, která láká milovníky urbexy a lidi bez domova.
Textilana, Skloexport i Papírák. Ikonická místa Liberce čekají na nový příběh

Je názoru, že když už chtějí jít lidé do hospody, očekávají přidanou hodnotu, například koncert, přednášku či jinou podobnou akci. V tom okamžiku jim nevadí, kolik pivo stojí. „Všichni provozovatelé to vědí a snaží se organizovat spoustu různých akcí. Těch je potom hodně, lidé se rozdělí a návštěvnost je malá. Teď musí zákonitě 50 % hospod zkrachovat, aby ta druhá polovina přežila,“ dodal Horáček.