Potvrdila to mluvčí libereckého dopravního podniku Martina Poršová. Na výměně kolejí se začne pracovat dnes časně ráno a v neděli 20. října by už měl být provoz obnoven.

Koleje v oblasti Viaduktu jsou už značně opotřebované a výměnu nutně potřebují. Naposledy se měnily v roce 1994 při rekonstrukci trati. Už teď se v dílnách dopravního podniku pracuje na přípravě opravy, aby bylo možné ji stihnout za jediný týden.

„Po dobu opravy nahradí tramvaje linek 2 a 3 z Rybníčku směrem na Dolní a Horní Hanychov autobusy. Z Rybníčku směrem na Lidové sady zůstane provoz tramvají zachován, přestupní zastávka bude v Tatranské ulici za finančním úřadem," řekla Poršová. Výluka se dotkne i linek 5 a 11 z Jablonce a Vratislavic, které také k Viaduktu zajíždějí. „I tyto linky budou končit v Tatranské ulici," doplnila mluvčí dopravního podniku. Na změny se musí připravit i lidé, kteří využívají autobusů linek 16, 22, 27, 30, 34, 36 a 37. Zřízeny pro ně budou náhradní zastávky Na Rybníčku a u Skloexportu pod nádražím. „Na linkách 16, 22, 27 a 30 budou po dobu uzavírky platit nové jízdní řády," dodala Poršová. Opravu kolejí zajišťuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, který v obou městech zajišťuje MHD. Loni jeho 139 autobusů a 68 tramvají přepravilo přes 32 milionů cestujících, z toho čtvrtina využila tramvaje na čtyřech tramvajových linkách. Výnosy podniku s 380 zaměstnanci dosáhly loni 557 milionů korun a hospodaření skončilo ziskem 397 000 korun.