Práce na trati jsou naplánované takto: od 20. do 21. listopadu bude uzavřen úsek Liberec Chrastava a od 24. do 25. listopadu pak úsek Hrádek nad Nisou Žitava. Dopravu budou zajišťovat náhradní autobusy.

„Cestující ale musí dávat pozor, kterým spojem pojedou. V době 20. 21. 11. nahradí spěšné vlaky Českých drah autobusy, a to z Liberce až do Hrádku nad Nisou. Naopak osobní vlaky, které provozuje německý dopravce Vogtlandbahn, budou autobusy nahrazeny pouze mezi Libercem a Chrastavou. V Chrastavě pak cestující přestoupí zpátky na vlak," zdůrazňuje Jiří Holub z ČD.

Do Žitavy autobusem

„Pokud jde o další výluku v příštím týdnu, ve dnech 24. 25. listopadu v úseku Hrádek Žitava, tam vlaky kompletně nahradí autobusy, ať už půjde o spoje ČD nebo Vogtlandbahn," upozorňuje Holub.

Autobusy nebudou v době výluky obsluhovat stanice Machnín, zastávka pro spoje Trilex bude na silnici I/13 na autobusové zastávce „Liberec, Bedřichovka".

V Chotyni bude náhradní zastávka na autobusové zastávce „U viaduktu". Bude se ale týkat pouze některých spojů. Výluka potrvá vždy od 7.00 do 15.10 hodin.

Další výluka od středy

Omezení čeká také cestující na trati Liberec Česká Lípa. Tam se budou kácet dřeviny podél tratě od středy 26. 11. do 1. prosince kromě víkendu. Výluka zasáhne úsek Jablonné v Podještědí Mimoň.

I tady musí cestující přestoupit na autobusy. První náhradní spoj se bude týkat vlaku s odjezdem 7.18 z Mimoně. Poslední nahrazený vlak je spoj v 15.03 z Jablonného. Pak budou až do večera jezdit zase vlaky.

Dopravce upozorňuje, že v době výluky Jablonné Mimoň bude předpokládané zpoždění vlaků navazujících na náhradní autobusy asi 10 minut.

Cestující musí rovněž počítat s tím, že nedostanou všechny služby garantované v jízdním řádu, to znamená s úpravou pro vozíčkáře nebo rozšířenou přepravu zavazadel. Přeprava kočárků bude možná jen do vyčerpání kapacity autobusu.

Jana Pavlíčková