Především pak ti, kteří nemohou využít přímého spojení mezi Libercem a Turnovem a jsou nuceni absolvovat celou cestu zastávkovými autobusy, které podle předsedy krajské Asociace samostatných odborů Milana Šubrta nabírají během jednotlivých zastávek velké zpoždění.

„Setkáváme se kvůli tomu se stížnostmi zaměstnanců. Týká se to například i poměrně velké skupiny lidí, kteří pracují v Liberci na úřadech a v podstatě jezdí pozdě,“ potvrdil Deníku Milan Šubrt.

Cestující se navíc musejí smířit i s nižším komfortem cestování. Především v době, kdy se k lidem mířícím za prací, přidají i studenti. „Cestování je teď o dost otravnější. Na můj vkus totiž jede v každém autobusu moc lidí,“ svěřila se Deníku studentka Táňa Růžičková , která využívá spojení mezi Libercem a Turnovem při cestách do školy.

Stížené podmínky na svých cestách budou muset lidé normálně využívající železniční tratě mezi Libercem, Hodkovicemi a Turnovem vydržet ještě dvanáct dní. Rozsáhlé rekonstrukční práce na této trati totiž potrvají až do 24. května.

Již za dva dny alespoň obnoví České dráhy provoz na trati mezi Libercem a Hodkovicemi. Náhradní autobusové dopravy tak od 14. května využijí jen ti cestující, kteří budou chtít pokračovat až do Turnova, nebo se rozhodnou pro jeden z rychlíkových spojů. Ty budou s výjimkou vlaků R 981 a R 996 nahrazeny náhradní autobusovou dopravou po celou dobu výluky.