Ve středu 22. května proběhlo na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje vyhlášeni nejlepšího okrskáře roku 2023.

Ilustrační foto. Foto ze soutěže v roce 2023.
Křižovatku v Liberci budou řídit policisté „ručně“. Půjde o soutěž regulovčíků

Soutěž uspořádal Odbor služby pořádkové policie Libereckého kraje pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, který se osobně ceremonie účastnil. Mezi dalšími čestnými hosty byl ředitel Služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR Petr Koutný či členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí, včetně senátora Víta Vomáčky.

Motocyklista po havárii zemřel.
Tragická nehoda na Liberecku. Motocyklista zemřel po nárazu do stromu

Soutěže se celkem zúčastnilo 30 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále pak postoupilo 8 policistů a policistek, kteří se sešli na vyhlášení vítězů na krajském ředitelství prostorách „kavárny Pošta“.

„Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pan plk. Mgr. Libor Špráchal, poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Ocenil znalosti a vědomosti všech soutěžících a popřál jim hodně úspěchů do další práce. Zdůraznil, že všichni zúčastnění jsou vítězové, neboť vybráni byli skutečně ti nejlepší z nejlepších," uvedla mluvčí liberecké policie Jana Světlá.

Radnice, ilustrační foto.
Obvinění v korupční kauze Liberce opustili vazbu, na svobodě jsou tak všichni

Hlavní cenu si převzal Tomáš Horáček z obvodního oddělení Mimoň. Cena za druhé místo putovala do Českodubska, zde zvítězil Tomáš Třešňák z obvodního oddělení Český Dub. A třetí příčku na stupni vítězů obsadila Julie Cvrčková z obvodního oddělení Turnov.

Předávala se také cena komise Okrskáře, kterou obdržel náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Pavel Bartoš.

Ulice Rumjancevova před Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci.
Projekt GreenNet uzavře ulice. Situace značně zkomplikuje dopravu v centru města

V závěru pak hejtman kraje všem zúčastněným poblahopřál a ocenil jejich profesionální nasazení v této náročné pracovní profesi a popřál jim mnoho dalších pracovních úspěchů.

Mohlo by vás zajímat: Bývalý brownfield přivítá obyvatele na podzim. Vznikly základy komunitní zahrady

Zdroj: Jiří Louda