Chtějí udělat kozla zahradníkem!

Těmito slovy hodnotí konkurz na šéfa Sportovního areálu Ještěd (SAJ), který je městskou společností, opoziční Změna pro Liberec.

Jejím zastupitelům se nelíbí, že výběrové řízení je vypsáno takřka utajeně, nikdo o něm neví a ani nebylo uvedené na internetových stránkách města. Také tvrdí, že ředitel je už předem vybraný.

Výběrové řízení je podle Změny šité na míru současnému zastupujícímu řediteli SAJ, který je spřízněný s místní ČSSD.

„Současný zastupující šéf přišel ze Sportovního klubu Ještěd, kam právě ze SAJ tekly nemalé peníze. Dokonce máme podezření, že klub Ještěd tak trochu pomáhal SAJ tunelovat. Proto nám celé výběrové řízení připadá, jako by město chtělo udělat kozla zahradníkem,“ zlobil se za Změnu Jaromír Baxa.

Zuzana Kocumová (USZ), bývalá předsedkyně představenstva SAJ, dodala, že utajením výběrového řízení se město připravuje o šanci získat pro tuto funkci skutečného odborníka.

„Nechápu také, proč se s obsazením postu tolik spěchá. Připadá mi zvláštní měnit ředitele uprostřed sezóny,“ podotkla.

Náměstek primátorky Jiří Rutkovský (USZ) odmítl nařčení z jakéhokoliv utajování výběrového řízení. „Na internetových stránkách SAJ výběrové řízení visí. Na webu města se objeví v těchto dnech,“ upřesnil.

Šéf představenstva SAJ Petr Černý (VV) odmítl, že by byl ředitel znám dopředu a že by jej komise vybírala podle vztahu k některé z politických stran ve vedení města.

Jak podtrhl Petr Černý, inzerát byl otištěn i v příloze Hospodářských novin, která je celostátní.

„Vím, že se mluví o zastupujícím šéfovi jako horkém kandidátovi. My ale vybereme toho nejlepšího. Na druhé straně pochybuji, že mělo hodně zdatných manažerů zájem řídit společnost, která je ve srabu,“ uvedl Petr Černý.

Zájemci mají čas se přihlásit do konkurzu ještě do konce ledna. Podle Černého spěchá představenstvo s obsazením funkce proto, že schopného manažera potřebuje zadlužená společnost co nejdřív.

„Podmínky konkurzu jsou hodně náročné. Budeme se snažit o co největší transparentnost. Když se objeví někdo lepší a třeba z jiného města, dostane přednost,“ dodal Petr Černý.